Ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено майже вдвічі - до 22%, а також, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників.

Так, як виплата заробітної плати в «конверті» та праця без офіційного оформлення вже багато років є складовою тіньової економіки та, на жаль, для пересічного громадянина – нормою життя, значного прогресу в детінізації заробітної плати та зайнятості населення, в рамках зниження оподаткування, з початку ц.р. не спостерігається. В  цілому по Чернівецькій області чисельність працюючих із заробітною платою менше мінімального розміру у січні 2016 року зросла на 51,2% порівняно з минулим роком, серед яких більшість – працівники бюджетних установ.

Більшість працюючих не усвідомлюють те, що нелегальна зайнятість із виплатою заробітної плати в «конверті» має негативний вплив на соціальне та пенсійне забезпечення найманих працівників, оскільки вони втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії та інших виплат, передбачених законодавством, адже на їх розмір впливає тільки офіційно нарахована сума заробітної плати та її розмір.

Та все ж. є ознаки того, що в перспективі страхувальники зможуть використати заощаджені фінансові ресурси для легалізації праці найманих працівників (у кого наявна праця без належного офіційного оформлення), підвищити заробітну плату працівників. Уже понад 20% роботодавців області підвищили рівень оплати праці майже 9%  найманих працівників (серед яких близько 11%  – до рівня не менше, ніж мінімальний) в середньому на 636,7 грн.

Звертаємося в черговий раз до роботодавців! Вже сьогодні підвищуючи офіційну зарплату найманим працівникам, ви дбаєте про їх добробут та в майбутньому про їх пенсійне забезпечення, водночас, не сплачуючи жодної додаткової копійки відрахувань єдиного соціального внеску!

Copyright 2015 Глибоцька РДА - З метою легалізації заробітної плати!.