01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Главная

Згідно Закону України «Про захист рослин» ст. 4 та ст. 21 е обов'язковим здійснення заходів, щодо захисту рослин підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами діяльність яких пов'язана з користуванням землі та вирощуванням сільськогосподарської продукції.

Згідно Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» :

Застосування для захисту зелених насаджень у населених пунктах

Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів.

Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах села дозволяється тільки з 22 до 7 часів ранку, а за межами населеного пункту всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18—22) одини при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у  похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 ° С.

 

Забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах і в радіусі 1000 м. навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний запах і здатні змінювати колір
оточуючих предметів.

 Обробка рослин та інших об'єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов'язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур'янів, а також прогнозу погоди.

Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і Доповненнями до нього.

З метою зменшення пестицидного навантаження в межах населеного пункту застосовувати біологічні методи боротьби з шкідниками (додаток додається)

6. Всі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов'язково реєструються в спеціальних журналах

 Перед проведенням обробок об'єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки та оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні (за два дні до початку захисних хімічних заходів повідомляти сільську раду, пасічників та інших

зацікавлених осіб).

Роботи необхідно проводити в безвітряну погоду. При швидкості вітру більше 4 м/с обприскування не допускається.

У масштабі села забороняється повсюдна, одночасна обробка рослин однотипним препаратом, яка може обумовити масове надходження в атмосферне повітря населених пунктів аерозолю та парів токсиканта. Такі ситуації регулюються календарним графіком робіт, чергуванням асортименту препаратів в період інтенсивних обробок.

Забороняється залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування, на польових станах, індивідуальних господарствах і інших місцях.

До роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами відповідно до "Порядку одержання
допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами" (затв. Постановою Кабінету Міністрів України N 746 від 18.09.95).

В межах населеного пункту дозволяється обприскування ранцевими обприскувачами при швидкості вітру до 4 м/с , а за межами обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне).

12. Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербизації дощуванням — 300 м.

При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності (Соло та Чеферелі) санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту.

Працюючі з пестицидами повинні суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Під час робіт забороняється їсти, пити, курити.

До виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні жінки, жінки, що годують дітей особи, що мають медичні протипоказання за станом здоров'я, а також особи, зазначенні

у переліку важких робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, визначених МОЗ. Діти шкільного та дошкільного віку не допускаються до роботи з пестицидами і на оброблених ними площах.

13. Керівники фермерських господарств, приватні підприємці зобов'язані надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору,
проводити навчання правилам техніки безпеки відповідно до вимог ГОСТ 12.0.004-90. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими — 6 годин на добу (з
доробкою іншої частини робочого дня на операціях, не пов'язаних із застосуванням пестицидів).

14. Місцеві органи державної виконавчої влади разом з іншими зацікавленими підприємствами і установами організовують та проводять заходи щодо санітарно-гігієнічного та медичного забезпечення робіт, пов'язаних з застосуванням пестицидів у відповідності з чинним законодавством.

15. Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів вдома, та рухатись з заправленим обприскувачем через населений пункт. Не допускається проведення ручних робіт на оброблених ділянках пестицидами після випадання опадів напередодні запланованого строку виходу на роботу і при температурі повітря вище 20 °С. У цих випадках строки виходу збільшуються на одну добу, ручні роботи слід проводити після механізованого розпушування ґрунту.

Посадові особи спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин мають право розглядати справи та накладати адміністративне стягнення на осіб, винних у порушенні законодавства про захист рослин.

Машини та апарати, які використовують для застосування пестицидів, повинні знаходитися в спеціально відведених місцях під навісом або в спеціальних приміщеннях.

Особи, що контактують із пестицидами зобов'язані використовувати справні засоби індивідуального захисту (313) відповідно до ступеню небезпечності пестициду, рекомендованих заходів безпеки при виконанні дій з препаратами (див. п. 1.16) та вимог інструкцій по їх безпечному застосуванню.

20. Вибір 313 і контроль за дотриманням правил їх використання забезпечують особи, відповідальні за проведення робіт з пестицидами. Комплект 313 — спецодяг, спецвзуття, рукавиці, рукавички, захисні окуляри, респіратори або протигази повинні бути підібрані індивідуально.

Після роботи засоби індивідуального захисту знімають у такому порядку: рукавички, не знімаючи з рук, миють у 5 % розчині соди (500 г кальцинованої соди на відро води), промивають їх водою, після чого знімають захисні окуляри та респіратор, спецвзуття, халат, головний убір. Окуляри респіраторів протирають 5 % розчином кальцинованої соди; знімають рукавички і миють руки з милом.

На сьогоднішній день фірми-виробники за утилізацією тари перераховують кошти Українському Центру поводження з небезпечними відходами при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. Для отримання заявки на вивезення порожньої тари з-під використаних пестицидів потрібно зробити заявку в Центр по електронній пошті (перпу01@икг.пеі). Кількість тари, місце завантаження узгоджуються з даною контактною особою. Вивіз тари проводиться на безоплатній основі.

21. Тару з-під ртутьорганічних препаратів знешкоджують однією із
дегазуючих сумішей:

20%-ним розчином хлорного заліза;

перекисом водню, 70%;

- 5%-ним розчином марганцевокислого калію, підкисленою соляною
кислотою (5 мл/л);

При цьому тару заповнюють однією з сумішей і залишають на 5-6 годин, суміш періодично перемішують. Після знешкодження відпрацьовані розчини виливають в очисні споруди, тару промивають водою і піддають сушінню.

22. Тару з-під хлорсуміші промивають 10%-ним розчином хлорного вапна, або пропарюють І залишають у перекинутому положенні (отвір на відстані 10 см. від землі)..

23. Миття підлоги і прибирання приміщень здійснюють 5-10%-ними нагрітими водяними розчинами технічних миючих засобів.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Вимоги щодо застосування засобів захисту рослин в межах та за межами населеного пункту.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору