Протягом поточного періоду 2015 року спостерігається загострення криміногенної обстановки на території району та збільшення загального рівня злочинності у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Так, в Глибоцький РВ УМВС України в Чернівецькій області надійшло 2340 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. В Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 458 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення. На території району зареєстровано 300 злочинів проти 229 за аналогічний період 2014 року (+31.0%). Особливо тяжких злочинів на території району зареєстровано 8 проти 3 (+166.7%), тяжких злочинів 72 проти 57 (+26.3%); середньої тяжкості 128 проти 94 (+36.2%).

За класифікацією правопорушень, насамперед, зареєстровано проти життя і здоров’я особи вчинено 36 проти 27 (+33,3%). Найбільш болючим питанням є реєстрація на території району 2 умисних вбивств,вчинених на побутовому грунті. Ще однією зростаючою категорією є правопорушення проти власності, який обліковано 131 проти 79 (+ 65.8%). Злочини цієї категорії реєструються чи не щодня і складають більше половини від усіх облікованих в районі. Серед злочинів даної категорії в основному, це крадіжки 107 проти 67 (+59.7%) та шахрайства – 12 проти 6 (+100%). Також, негативним є реєстрація на території району 2 грабежів та 1 розбою. Також, відчутним є ріст злочинів у сфері господарської діяльності – 13 проти 3 (+333,3%) – фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків, шахрайство з фінансовими ресурсами – по 1 факту. Спостерігається найбільший ріст облікований правопорушень у сфері забезпечення призову та мобілізації - 28 проти 4 (+600%). Частка правопорушень, скоєних особами, які раніше їх вчиняли, збільшилася та становить 35 % (27 осіб проти 20).

Також, спостерігається збільшення кількості злочинів, вчинених групою осіб, - 21 проти 11 (+90.9%). Врази зменшилася кількість злочинів, вчинених особами в стані алкогольного сп’яніння, - 5 проти 17 (-70.6%) . Слідчими СВ Глибоцького РВ УМВС України в Чернівецькій області за результатами досудового розслідування закінчено розслідування у 341 к/п. З них, до суду направлено 78 обвинувальних актів; 12 клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності. Також, судом задоволено 12 клопотань про застосування запобіжних заходів (5 – тримання під вартою, 7 – особисте зобов’язання).
На даний час у провадженні слідчих СВ Глибоцького РВ УМВС України в Чернівецькій області перебуває 285 кримінальних проваджень. Прокуратурою району, під час здійснення нагляду за додержанням законів під час реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, здійсненні досудового розслідування та проведенні оперативно – розшукової роботи, виявлено та внесено до Реєстру 1 кримінальне провадження, за результатами досудового розслідування направлено до суду, скасовано 42 (35) постанови про скасування постанов про закриття кримінальних проваджень, з яких – 2 направлено до суду; дано 129 вказівок у кримінальних провадженнях;прийнято участь у розгляді 5 скарг на дії слідчих, за результатами розгляду яких судом відмовлено в їх задоволенні; внесено 13 документів прокурорського реагування; притягнуто до дисциплінарної відповідальності 17 осіб, вивчено 73 оперативно-розшукові справи; дано 9 вказівок в оперативно-розшукових справах. Залишається складною ситуація з розшуку осіб, як ухиляються від органів досудового розслідування, суду та органів виконання покарань. На даний час у розшуку перебуває 12 осіб, з яких 4 – за вчинення військових злочинів.
З огляду на вказане, потребує суттєвого покращення робота та вжиття заходів оперативними підрозділами щодо виявлення злочинів, а також встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення. Необхідно підвищити ефективність діяльності щодо виявлення кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках, зокрема, захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, додержання прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення. Прокурор району радник юстиції О.Годлевська
Copyright 2015 Глибоцька РДА - Cтан протидії злочинності та корупції на території Глибоцького району упродовж поточного року 2015 року.