На Буковині ще вісім ОТГ матимуть правову підтримку юстиції в рамках проекту «Я маю право!»

Меморандуми про співпрацю із Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області уклали Герцаївська, Новодністровська, Ставчанська, Чагорська, Хотинська, Вашковецька, Мамаївська, Волоківська об’єднані територіальні громади.
Під час відповідної робочої зустрічі обговорювали питання підвищення правої спроможності об’єднаних територіальних громад та ту допомогу, яку керівники та жителі населених пунктів можуть отримати у рамках співпраці з Головним територіальним управлінням юстиції.
 Представники територіальних громад зазначають, що найчастіше громадян цікавлять питання спадщини, земельних відносин, оформлення документів. Тому юридичні консультації, особливо безкоштовні, є надзвичайно затребуваними. «Ми налаштовані на плідну співпрацю. Адже усі зацікавлені в тому, щоб громадяни були якомога більше обізнані зі своїми правами. Міністерство юстиції та наше територіальне управління реалізує чимало ініціатив, зокрема проект «Я маю право», в рамках якого проводимо виїзні прийоми, організовуємо зустрічі, онлайн-консультації. Уже з квітня знову працюватимуть мобільні точки доступу до системи безоплатної допомоги », - зауважує начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук. Розраховувати на підтримку в правових питаннях ОТГ можуть і від системи безоплатної правової допомоги та Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування. Про це присутнім розповіли директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну та радник з юридичних питань Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування Вікторія Чебан.

Під час заходу говорили й про формування мережі громадських радників, спроможних надавати правову допомогу жителям своєї місцевої громади, кампанію «Я маю право голосу». Усі присутні отримали відповідні інформаційні матеріали, для того щоб жителі ОТГ могли з ними ознайомитися. 

 Нагадаємо, торік аналогічні меморандуми про співпрацю з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області підписали десять ОТГ краю.
Разом працюємо для того, щоб буковинці знали свої права і могли їх захищати! 

Президентські вибори 2019: календар

Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала наприкінці грудня 2018. 31 грудня ЦВК оголосила про початок виборчого процесу, після чого кандидати почали подавати документи для реєстрації.

Першим зареєстрованим кандидатом став екс-міністр екології Ігор Шевченко. Він прийшов у ЦВК першим - о 9:00 31 грудня. На даний момент Центрвиборчком вже зареєстрував 44 кандидати у президенти. Прийом документів завершився 3 лютого. Наразі у комісії є ще п'ять днів для прийняття рішення щодо кандидатів. Реєстрація кандидатів завершено.

Вибори президента України відбудуться в березні-квітні 2019. Ключові етапи кампанії включають процес реєстрації, дати голосування та оголошення результатів:

 • Початок виборчого процесу в Україні - 30 грудня.
 • Старт реєстрації учасників (партійних кандидатів чи самовисуванців) в Центрвиборчкомі - 31 грудня.
 • Заключний день подання реєстраційних документів в ЦВК - 3 лютого 2019.
 • Завершення реєстрації претендентів на президентський пост - 8 лютого 2019.
 • Перший тур голосування відбудеться в останню неділю березня (31 числа).
 • Офіційні результати будуть оголошені в термін до 10 квітня. Також до цієї дати ЦВК буде прийнято рішення про необхідність другого туру голосування.
 • Результати голосування від 31 березня 2019 опублікують в "Голосі України" й "Урядовому кур'єрі" до 13 квітня.
 • Другий тур, у разі, якщо жоден з кандидатів не набере 50%+1 голосів, відбудеться 21 квітня
 • Протокол ЦВК за результатами другого туру оприлюднять до 1 травня 2019.
 • Публікація офіційних результатів президентських виборів 2019 в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" - 4 травня.
 • Після урочистої церемонії присяги у Верховній раді новий глава держави вступить на посаду до 3 червня.

Вибори-2019: Як проголосувати за президента, не виходячи з дому

Для тих, хто не може прийти на виборчу дільницю, але хоче взяти участь у виборах, держава передбачила "домашні" вибори

Вибори президента України призначено на 31 березня 2019 року. Цього разу кількість зареєстрованих кандидатів дійсно вражає, але тепер точно є з кого обрати.

В Україні участь у виборчому процесі не є обов'язковою і неявка не переслідується законом, як, наприклад, в Австралії, Єгипті або Сінгапурі. Тим не менше для українців створено комфортні умови для голосування, навіть якщо виборець не може пересуватися чи перебуває далеко від дому.

Хто може голосувати вдома?

Організація виборів президента регулюється також деякими статтями Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради". Зокрема, стаття 77, частина 3 цього Закону визначає, що проголосувати за місцем перебування можуть:

- люди, які постійно нездатні пересуватися самостійно;

- люди, які тимчасово не можуть пересуватися (на основі поданої заяви).

Також при включенні виборця до списку тих, хто голосує, за місцем перебування члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності особи пересуватися самостійно. У разі, якщо це не підтвердиться, комісія відмовить у візиті під час виборів і доведеться йти самостійно.

Після того, як людину включають до списку виборців для голосування за місцем перебування у списку, той, хто залишається на виборчій дільниці, робить запис "голосує за місцем перебування".

Хто має право голосу на виборах

Статтею 38 Конституції України встановлено, що громадяни України мають право вільно обирати та бути обраними. Згідно з частиною першою статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

2. За змістом частин першої та сьомої статті 2 Закону право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

3. Відповідно до частин четвертої та п’ятої статті 2 Закону не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними. Не допускаються обмеження щодо участі громадян України у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом.

4. Одним із документів, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах Президента України, є паспорт громадянина України.

5. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списків виборців на виборчій дільниці.

6. Частиною шостою статті 2 Закону встановлено, що реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно з Законом.

До питання про аліменти

Аліменти передбачають виплату певної суми грошей батьком чи матір’ю іншому з подружжя. Цільовим призначенням цих коштів є утримання їх спільної дитини. Закон зобов’язує батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. В наш час великої частоти набувають випадки порушення цього законодавства. Що робити та як діяти в ситуації, коли аліментник не квапиться здійснювати виплати або ж йому взагалі немає чим це здійснювати?

Відповіді на це запитання читайте далі. В більшості випадків аліментником є батько, оскільки в нашій країні досить часто при розлученні діти залишаються проживати з матір’ю. Досить легкою є справа, коли батько працює. Алгоритм дій досить простий: звернення до суду, отримання виконавчого листа, передача приписів рішення безпосередньо в бухгалтерію місця роботи чоловіка. В бухгалтерії будуть відраховуватися визначені законом суми.

А як діяти, коли у батька немає постійного та офіційного робочого місця? Я юрист і для мене рішення питань через суд є звичайним ділом. Але завжди в першу чергу своїм клієнтам я раджу починати діалог та шукати мирний шлях рішення цієї проблеми. Жінці потрібно поговорити з чоловіком спокійно, без зайвих емоцій. На її стороні все: закон, ситуація, обставини. Найвагомішим аргументом є необхідність коштів для дитини.

 Якщо боржник ухиляється від законодавчих, то всіма своїми доводами треба схилити його до виконання хоча б моральних норм. Коли спроба не дала позитивного результату, налагоджуйте контакт з виконавчою службою, з особою, котра займається вашою справою. У вас повинні бути довірчі відносини з людиною, котра наділена всіма повноваженнями та має право вимагати виконання аліментником на вашу користь судового рішення. Якщо контакту не вдається встановити та ви бачите бездіяльність посадової особи, пишіть заяву на ім’я начальника виконавчої служби з проханням змінити виконавця.

Види страхування

Страхування є одним із головних механізмом реалізації економічного процвітання будь-якої країни. Спланований розвиток страхування в Українідопомагатиме розвитку всіх галузей економіки. Тому саме страхування дасть нам безкоштовну медичну допомогу , безкоштовну освіту (в рамках державних закладів), відшкодування витрат понесених від різних втрат. Страхування повинно бути під контролем у держави та повинно відповідати певним встановленим вимогам. Отже, Згідно законодавства України, страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати фізичними особами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Страховиками ("страховими компаніями") визнаються фінансові установи, які створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно з Законом України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про страхування" , а також одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. Слова "страховик", "страхова компанія", "страхова організація" та похідні від них дозволяється використовувати у назві лише тим юридичним особам, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності. Ліцензію на здійснення страхової діяльності видається Нацкомфінпослуг України. Саме за даними Нацкомфінпослуг України.
Страхувальниками визнаються юридичні особи та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України.
Страхувальники мають право при укладанні договорів особистого страхування призначати за згодою застрахованої особи фізичних осіб або юридичних осіб (вигодонабувачів) для отримання страхових виплат, а також замінювати їх до настання страхового випадку, якщо інше не передбачено договором страхування.
В Україні виділяються такі види страхування - це добровільне страхування та обов'язкове страхування.

Оплата праці у вихідні дні, або компенсація за роботу у вихідний день

Оплата праці у вихідні дні (або ж компенсація за роботу у вихідний день) передбачена статею 72 КЗпП. Сторони мають домовитися про спосіб компенсації. Можливим варіантом є написання заяви працівника про спосіб компенсації за роботу у вихідний день. Відповідно до вказаної статті Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, звичайно за згодою сторін, одним із варіантів:

ВАРІАНТ 1 Надання іншого дня відпочинку (Трудовим законодавством не встановлений термін давності для надання працівникові іншого дня відпочинку за роботу у вихідний день. Як правило, такий день відпочинку (відгул) надається найближчим часом. Може бути дата відгулу погоджена з працівником і вказана в наказі про залучення його до роботи у вихідний день. Сторони можуть також домовитися про надання іншого дня відпочинку пізніше, приєднавши його до відпустки, а саме, приурочивши його, наприклад, до початку або закінчення відпустки)

ВАРІАНТ 2 Компенсація в грошовій формі у подвійному розмірі. (Відповідно до статті 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися у грошовій формі у подвійному розмірі. Для нарахування грошової компенсації за роботу у вихідні дні необхідно враховувати: - доплати, надбавки та премії не належать до виплат, які за роботу в ці дні провадяться в подвійному розмірі; - денна (годинна) ставка для підвищеної оплати праці працівників, яким встановлено місячні оклади, визначається діленням місячного окладу на кількість робочих днів (годин) того календарного місяця, у якому працівник був заучений до роботи у вихідний день.

Слід звернути увагу, вихід працівника на роботу у вихідний день за власним бажанням (без виняткових обставин і видання наказу про залучення його до роботи в такий день) не компенсується.

НЕ ЗНАЄШ, ЯК ОФОРМИТИ ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ?

Хто може здати землю в оренду?

Відносини щодо оренди землі регулюються Земельним кодексом України та Законом України «Про оренду землі». Орендодавцями земельних ділянок відповідно до статті 4 Закону України «Про оренду землі» можуть бути:

• громадяни та юридичні особи
• власники земельних ділянок;
• органи виконавчої влади;
• органи місцевого самоврядування;
• особа, яка управляє спадщиною. 

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (стаття 8 Закону України «Про оренду землі»). Відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок здійснюється:
• на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (якщо земельні ділянки перебувають у державній або комунальній власності);

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України жінці за її бажанням надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Щодо правильного оформлення наказу про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, копія або витяг з якого подається до органу праці і соціального захисту для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то відповідно до статті 18 Закону України "Про відпустки" від 15 листопада 1996 р. N 504/96-ВР після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одним із прийомних батьків.
Згідно зі статтею 20 Закону України "Про відпустки" відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надають повністю або частково у межах встановленого періоду. Для цього жінка має подати заяву, додавши до неї копію свідоцтва про народження дитини. 
Жінка, яка повністю використала своє право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має стати до роботи наступного дня після дня, в якій дитині виповниться три роки. Але оскільки особа, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, може у будь-який час перервати цю відпустку і стати до роботи, у наказі про надання відпустки не можна зазначати точну дату закінчення відпустки. Період відпустки доцільно вказувати у наказі таким чином: "з (дата початку відпустки) до фактичного виходу на роботу".

НЕ ЗНАЄШ, ЯК ОФОРМИТИ СУБСИДІЮ?

Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, вартості газу та в окремих випадках твердого й рідкого пічного палива. Субсидія є безповоротною, а її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла. 
Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. 
Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Хто має право на субсидію?

• Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
• Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору оренди житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 
• Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію. 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Я маю право.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору