НЕ ЗНАЄШ, ЯК ОФОРМИТИ СУБСИДІЮ?

Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, вартості газу та в окремих випадках твердого й рідкого пічного палива. Субсидія є безповоротною, а її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла. 
Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. 
Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Хто має право на субсидію?

• Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
• Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору оренди житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 
• Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію. 

Мою дитину цькують у школі. Що мені робити?

Не дивлячись на те, що цькування дітей у навчальних закладах набуває масштабів епідемії, в українському законодавстві досі немає такого визначення, як булінг. А отже, відсутнє правове регулювання таких суспільних відносин.

Утім, навіть за таких умов протидіяти булінгу можна, і у вітчизняних адвокатів вже є практика цього:

Якщо вашій дитині спричиняють шкоду здоров’ю, майну, або якусь іншу шкоду, то за все це відповідають: по-перше, батьки кривдника дитини, по-друге – вчителі, які не вжили заходів, щоб це зупинити

Алгоритм дій при цьому наступний:

 1. Подати заяву до навчального закладу про те, що вашу дитину цькують.
 2. Подати заяву до поліції.
 3. Зафіксувати наявність матеріальних збитків, завданих дитині.
 4. Звернутися до лікарів та до психологів, які підтвердять той факт, що ваша дитина потерпає від знущань.

І найголовніше – в жодному разі не звертайтеся до батьків хулігана, щоб вирішити проблему самостійно і не радьте своїй дитині «дати здачі» кривдникам. Це лише ускладнить ситуацію.

І насамкінець: якщо ваша дитина є жертвою булінгу, незалежно від обраного шляху вирішення проблеми, – вона не має проходити через це сам на сам. Саме підтримка родини в більшості випадків допомагає вирішити проблему або звести її наслідки до мінімуму.

Обережно, булінг: як захистити свою дитину від знущань однолітків

8 із 10 українських дітей є жертвами булінгу в школі

Переслідування, залякування, відбирання грошей або побиття – згідно зі статистикою Українського інституту дослідження екстремізму 8 із 10 українських дітей стикаються з булінгом у школі. 48% із тих, кого цькують, про це мовчать, ще 22% – узагалі вважають ситуацію нормою.

Дитяча та підліткова жорстокість набуває масового характеру. І до знущань щораз частіше вдаються дівчата, а не хлопці. Наприклад, минулої осені соціальні мережі вибухнули новиною про те, що в Чернігові дівчата- підлітки побили восьмикласницю та її подругу. Свідки байдуже слідкували за знущаннями з дітей, знімали це на відео та підтримували кривдників викриками.

Одна з жертв побиття опинилася в лікарні зі струсом мозку. Але невідомо, чим би закінчилася історія, якби жінка, що проходила поруч, не пригрозила викликати поліцію.

Але іноді наслідки булінгу бувають трагічними. Приклад – події жовтня того ж року. На Житомирщині компанія з двох хлопців та двох дівчат ледь не до смерті побила 17-річну дівчину, яка начебто заборгувала друзям п’ятсот гривень. І знову мовчазними свідками жорстокого побиття стали сусіди та перехожі.

Те, що над дитиною знущаються, помітно з кількох ознак

Щоб виявити булінг на самому початку, психологи радять уважно слідкувати за емоційним станом та поведінкою дитини. Є перелік ознак, що вказують на стрес у дитини, з якої знущаються:

 • різкі зміни в поведінці та настрої
 • зниження успішності
 • замкнутість
 • зниження апетиту
 • апатія
 • небажання ходити до школи
 • поява на тілі дитини слідів від ударів та синців

Якщо ви помітили, що ваша дитина повертається зі школи пригнічена або із синцями чи подряпинами на тілі, відразу поцікавтеся, що з нею трапилося. Не можна закривати очі навіть на найменший прояв булінгу, адже це серйозна проблема, яка матиме для дитини негативні наслідки.

Якщо ж із розмови з дитиною ви дізналися, що вона стала жертвою булінгу, – адвокат радить діяти негайно.

Захист прав споживачів в Україні

   Захист прав споживачів в Україні - гарантований Конституцією контроль за якістю і безпечністю продукції всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримки. Законодавство України про захист прав споживачів регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи 
реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Закон України "Про захист прав споживачів" гарантує громадянам України відсутність будь-якого ризику для життя, здоров'я, майна громадян, навколишнього природного середовища при купівлі продукції чи при отриманні різного виду послуг. Держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності. Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на: 
1) захист своїх прав державою; 
2) належну якість продукції та обслуговування; 
3) безпеку продукції; 

Пенсійна реформа, Страховий стаж, Пенсійний вік в Україні - 2018

Пенсійна реформа в Україні в минулих роках принесла нам збільшення пенсійного віку. 
На даний час на початку 2018 року пенсійний вік, який дає право на призначення пенсії , встановлений для чоловіків і жінок після досягнення віку 60 років. Пенсійна реформа 2017 внесла зміни які вступають в силу з січня 2018 стосуються наявності страхового стажу раніше було не менше 15 років, а наразі не менше 25 років. Нагадаємо, що Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
З кожним наступним роком вимоги до кількості необхідного страхового стажу для пенсії будуть зростати (+ 12 місяців). Тому, до 2028-го потрібно буде мати 35 років стажу. Ті, у кого його не набирається, зможуть піти на заслужений відпочинок лише в 63 роки. Якщо до 65 років людина має страховий стаж менше 15 років, пенсію вона не отримуватиме. Замість неї буде надаватися соціальна допомога, розмір якої визначається, виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.Тобто фактично збільшується пенсійний вік, оскільки щоб збілшити страховий стаж потрібно буде більше працювати. 

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

Робота за сумісництвом: правила, обмеження та інші тонкощі

Сумісництво: дотримуємось правил

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Робота за такими іншими трудовими договорами у вільний від основної роботи час вважається сумісництвом

При цьому п. 1 Положення № 43 уточнює, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Тобто працювати на умовах сумісництва працівник може:

— на тому самому підприємстві, що є його основним місцем роботи. Таке сумісництво називають внутрішнім;

— на підприємстві, що не є його основним місцем роботи. Це зовнішнє сумісництво.

Іноземці в Україні: особливості працевлаштування

Умови застосування праці іноземних працівників, на відміну від громадян України, визначені окремим розділом Закону України «Про зайнятість населення». Масштабні зміни до цього закону були внесені 23.05.2017 р. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій», які набули чинності 27.09.2017 р.

Серед найсуттєвіших змін варто виокремити спрощення процедури отримання українськими підприємствами дозволів на застосування праці іноземців. Відтепер роботодавці звільнені від надмірного тягаря стосовно подання до центрів зайнятості Міністерства соціальної політики документів, якими підтверджується наявність вищої освіти в іноземних громадян, довідок про відсутність порушених кримінальних проваджень чи факту притягнення до кримінальної відповідальності на території України, медичних довідок про стан здоров’я іноземного працівника. Однак найважливішою стала зміна логіки надання дозволів на працю іноземців в Україні. Відтепер роботодавці не зобов’язані доводити відсутність на ринку праці України кваліфікованих кадрів-громадян України. Наразі іноземному працівникові необхідно сплачувати заробітну плату відповідного розміру – не менше ніж 10 мінімальних заробітних плат.

Таким чином законодавець відмовився від вимоги до роботодавців щодо пріоритетного пошуку вітчизняних працівників. До вересня 2017 р. роботодавці спершу мали подати запити до територіальних центрів зайнятості для направлення до них безробітних осіб-громадян України на співбесіду. Натомість було встановлено вимоги щодо високого рівня заробітних плат іноземним працівникам, а також було значно підвищено розмір плати за видачу дозволу на застосування праці, що залежатиме від строку, на який оформлюється відповідний дозвіл.

В Україні посилено відповідальність боржників зі сплати аліментів та змінено порядок виїзду дітей за кордон

28 серпня 2018 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" від 03 липня 2018 року № 2475-VIII (надалі – "Закон"). 

Закон має на меті вдосконалили існуючі та впровадити додаткові механізми впливу на боржників зі сплати аліментів. Нововведення торкнулися, зокрема, наступного. 

Запроваджено обмеження боржнику, який внесений до Єдиного реєстру боржників, щодо  розпорядження майном: 1) органи Міністерства внутрішніх справ Українизобов'язані відмовити у здійсненні перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження за заявою боржника та повідомити про таке звернення державного або приватного виконавця; 2) нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, відмовляє у вчиненні нотаріальної дії щодо відчуження належного боржнику майна; 3) державний реєстратор відмовляє в державній реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, пов'язаних із зміною частки засновника (учасника)-боржника у статутному капіталі юридичної особи, крім випадку збільшення розміру такої частки.

Введено обов'язок банків у разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи перевіряти чи внесена така особа до Єдиного реєстру боржників та повідомляти державного або приватного виконавця про відкриття або закриття рахунка такою особою у той же день. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такого повідомлення накладає арешт на кошти на рахунках боржника у банках. 

Роз’яснення Мінфіну щодо сплати земельного податку

06.07.2018р. Мінфін видав наказ №602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю», яким затвердив три узагальнюючі податкові консультації (УПК) щодо справляння земельного податку:

• у разі оренди площі у багатоквартирному будинку;

• власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку в такої особи не оформлені;

• з фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку.

Далі розглянемо кожну з них детальніше.

1. За земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію сплатить ОСББ або організація з управління будинками

У своєму роз’ясненні Мінфін проаналізував порядок сплати земельного податку власниками та користувачами (орендарями) як житлових, так і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Якщо з власниками житлових приміщень ситуація зрозуміла, то з власниками нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках виникають питання стосовно визначення останніх як платників земельного податку. Загальновідомою є позиція податківців та судова практика (напр. Постанова Верховного Суду від 27.02.2018 р. у справі №826/8675/17), яка зводиться до цитування п. 287.8 ст. 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – ПК України), в якій йдеться про те, що власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами), враховуючи пропорційну частку прибудинкової території, починаючи з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Водночас Мінфін висловлює відмінну позицію. Представники міністерства зазначають, що платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними житловими будинками є:

• або підприємства, установи та організації, які здійснюють управління цими будинками, яким земельні ділянки під таким будинком та прибудинкова територія надані у постійне користування;

• або співвласники багатоквартирного будинку, яким земельні ділянки під таким будинком та прибудинкова територія надані у власність чи у постійне користування.

Здійснивши аналіз Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», Цивільного кодексу України та Земельного кодексу України, Мінфін в узагальнюючій консультації визначив, що власник нерухомого майна в багатоквартирному будинку має нарівні з іншими співвласниками нести витрати на утримання будинку, пропорційні до своєї частини майна, які можуть включати також передбачену законодавством плату за землю щодо земельної ділянки під таким будинком та прибудинкову територію.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Я маю право.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору