На Буковині партнерами «Я маю право!» стали ще 5 ОТГ

Меморандуми про співпрацю з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області в  рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» підписали Усть-Путильська, Конятинська та Селятинська, Новоселицька та Магальська ОТГ об’єднані територіальні громади.  У цих ОТГ працюватимуть громадські правові приймальні, а за графіком  тут організовуватимуться виїзні консультації правників.

Для налагодження співпраці  фахівці Головного територіального управління юстиції  відвідують населені пункти з робочими візитами,   обговорюють з представниками місцевої влади та жителями сіл  те, яку правову інформацію вони хотіли б отримувати.   Під час спілкування з представниками ОТГ керівник Буковинської юстиції зазначила, що надзвичайно корисним для громадян є організація громадських правових приймалень безпосередньо у населених пунктах, де вони проживають. Адже люди можуть отримати фахову юридичну пораду не витрачаючи зайвий час на поїздки чи відвідини різних владних кабінетів. «Звичайно, ми готові також надавати власну допомогу: для цього працює громадська приймальня при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернівецькій області, окрім того, усі структурні підрозділи управління надають консультації з питань їхньої компетенції, це стосується й виконавчої служби, і відділів управління державної реєстрації», - зауважує Вікторія Васильчук. 
 У громадських правових приймальнях жителям ОТГ зможуть отримати первинну правову допомогу та консультації, зокрема щодо  земельного законодавства, реєстрації права власності та можливості оскарження дій державних реєстраторів, інших питань сфери юстиції, дізнатися про нововведення у законодавстві, що стосуються різних сфер життя.  У громадських правових приймальнях ОТГ вже розміщені інформаційні матеріали проекту «Я маю право!», з алгоритмами дій у відстоюванні різних прав громадян. Зокрема, кампаній #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство, #СтопБулінг, #ВідповідальнеБатьківство, #ЧеснаПлатіжка. Кожен житель ОТГ може з ними ознайомитися, а у разі необхідності, скористатися правовими порадами.

Нагадаємо, в Чернівецькій області діє комплексна обласна програма з правової освіти населення, яка має на меті допомогти об’єднаним територіальним громадам бути правоспроможними та загалом  підвищити рівень  юридичної грамотності жителів області. А у рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» меморандуми про співпрацю з Буковинською юстицією мають понад 20 ОТГ.

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.

Змінити місце голосування для участі у виборах до Ради можна до 15 липня

Бюлетень для голосування за мажоритарного кандидата особам, які змінили місце голосування, не видається, тому у день виборів така особа отримає лише один бюлетень - для голосування за політичні партії. Тимчасово змінити місце голосування для участі в парламентських виборах українці можуть до 15 липня включно.
З 24 травня до 15 липня включно кожен охочий скористатися своїм правом виборця може подати заяву до органів ведення державного реєстру виборців і тимчасово змінити місце голосування. Для виборців, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованій території, достатньо лише паспорту з відповідною реєстрацією. Для всіх інших доведеться додати підтверджуючі документи, що ви дійсно будете в день голосування в тому місці, де хочете проголосувати.
За пропорційною системою під час голосування українці отримають два бюлетені - для голосування у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчому окрузі. Тому, якщо виборець знаходиметься за межами свого округу, він зможе проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Юридичний сектор апарату РДА

Просвітницько-розважальну акцію «Я маю право на веселе дозвілля!» для дітей провели фахівці юстиції

Те, що усі діти мають рівні права і можуть їх реалізувати,  намагалися довести учням чернівецьких спеціалізованих закладів фахівці Буковинської юстиції. Головне територіальне управіління юстиції у Чернівецькій області спільно із розважальним центром «Бешкетвіль» організувало правопросвітницький захід « Я маю право на веселе дозвілля». «Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право» реалізується саме для того, щоб українці мали можливість отримувати правову інформацію і розрахований він на різну аудиторію: як дорослих громадян, так і малечу та підлітків. Сьогодні на захід ми запросили дітей, так званої вразливої категорії. Для того, щоб їм було цікавіше дізнаватися про права, ми вирішили зібрати їх у розважальному центрі, адже кожна дитина, поміж інших, має і право на відпочинок і дозвілля», - каже начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук.  Під час заходу  дівчатка та хлопчики не тільки дізнавалася про права, протидію булінгу, домашньому насильству, а й активно відпочивала. Діти танцювали на  «дискотеці на батуті», гойдалися, каталися на гірках та бешкетували досхочу. А опісля поживно підкріпилися та поласували солодощами.

Представники Буковинської юстиції переконані, що з дітьми навіть на серйозні правові теми потрібно говорити зрозумілою мовою. І найкраще це робити граючись, адже це - цікаво і пізнавально водночас.   

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області

ЦВК затвердила календарний план організації та проведення парламентських виборів

Центральна виборча комісія затвердила календарний план організації та проведення позачергових парламентських виборів, що відбудуться 21 липня. Відповідне рішення члени ЦВК ухвалили одностайно.
Згідно з календарним планом, до 28 травня включно партії мають подати до ЦВК подання щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів, а до 31 травня включно ЦВК має провести жеребкування щодо включення кандидатур до складу ОВК й утворити їх. Дільничні виборчі комісії ЦВК має утворити до 5 липня включно.
Подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів стартує 24 травня і триватиме до 20 червня включно. Закінчення реєстрації кандидатів у депутати - по 25 червня включно. Згідно з законодавством, для реєстрації партії зі списком у загальнодержавному окрузі розмір застави становить 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, а для самовисуванця чи партії, яка висуває кандидата в одномандатному окрузі – 10 розмірів мінімальної заробітної плати. Свої передвиборні програми партії мають оприлюднити до 12 липня включно. Згідно з планом, партія може звернутись до ЦВК з проханням про скасування реєстрації кандидата в депутати до 8 липня включно. До цього ж числа можуть відмовитись від балотування й кандидати в депутати. Початок передвиборчої агітації передбачений з наступного дня після прийняття ЦВК рішення про реєстрацію кандидата, вона триватиме до 19 липня включно. Форму, текст та колір виборчих бюлетенів мають затвердити до 26 червня включно. Результати виборів ЦВК має встановити до 5 серпня включно. Крім того, сьогодні на засіданні ЦВК затвердила роз'яснення для громадських організацій щодо порядку надання дозволу мати офіційних спостерігачів, а також дозволила ОВК здійснювати попередню оплату для закупівлі товарів та послуг для підготовки та проведення позачергових парламентських виборів.

Юридичний сектор апарату РДА

На Буковині ще вісім ОТГ матимуть правову підтримку юстиції в рамках проекту «Я маю право!»

Меморандуми про співпрацю із Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області уклали Герцаївська, Новодністровська, Ставчанська, Чагорська, Хотинська, Вашковецька, Мамаївська, Волоківська об’єднані територіальні громади.
Під час відповідної робочої зустрічі обговорювали питання підвищення правої спроможності об’єднаних територіальних громад та ту допомогу, яку керівники та жителі населених пунктів можуть отримати у рамках співпраці з Головним територіальним управлінням юстиції.
 Представники територіальних громад зазначають, що найчастіше громадян цікавлять питання спадщини, земельних відносин, оформлення документів. Тому юридичні консультації, особливо безкоштовні, є надзвичайно затребуваними. «Ми налаштовані на плідну співпрацю. Адже усі зацікавлені в тому, щоб громадяни були якомога більше обізнані зі своїми правами. Міністерство юстиції та наше територіальне управління реалізує чимало ініціатив, зокрема проект «Я маю право», в рамках якого проводимо виїзні прийоми, організовуємо зустрічі, онлайн-консультації. Уже з квітня знову працюватимуть мобільні точки доступу до системи безоплатної допомоги », - зауважує начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук. Розраховувати на підтримку в правових питаннях ОТГ можуть і від системи безоплатної правової допомоги та Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування. Про це присутнім розповіли директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну та радник з юридичних питань Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування Вікторія Чебан.

Під час заходу говорили й про формування мережі громадських радників, спроможних надавати правову допомогу жителям своєї місцевої громади, кампанію «Я маю право голосу». Усі присутні отримали відповідні інформаційні матеріали, для того щоб жителі ОТГ могли з ними ознайомитися. 

 Нагадаємо, торік аналогічні меморандуми про співпрацю з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області підписали десять ОТГ краю.
Разом працюємо для того, щоб буковинці знали свої права і могли їх захищати! 

Президентські вибори 2019: календар

Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала наприкінці грудня 2018. 31 грудня ЦВК оголосила про початок виборчого процесу, після чого кандидати почали подавати документи для реєстрації.

Першим зареєстрованим кандидатом став екс-міністр екології Ігор Шевченко. Він прийшов у ЦВК першим - о 9:00 31 грудня. На даний момент Центрвиборчком вже зареєстрував 44 кандидати у президенти. Прийом документів завершився 3 лютого. Наразі у комісії є ще п'ять днів для прийняття рішення щодо кандидатів. Реєстрація кандидатів завершено.

Вибори президента України відбудуться в березні-квітні 2019. Ключові етапи кампанії включають процес реєстрації, дати голосування та оголошення результатів:

 • Початок виборчого процесу в Україні - 30 грудня.
 • Старт реєстрації учасників (партійних кандидатів чи самовисуванців) в Центрвиборчкомі - 31 грудня.
 • Заключний день подання реєстраційних документів в ЦВК - 3 лютого 2019.
 • Завершення реєстрації претендентів на президентський пост - 8 лютого 2019.
 • Перший тур голосування відбудеться в останню неділю березня (31 числа).
 • Офіційні результати будуть оголошені в термін до 10 квітня. Також до цієї дати ЦВК буде прийнято рішення про необхідність другого туру голосування.
 • Результати голосування від 31 березня 2019 опублікують в "Голосі України" й "Урядовому кур'єрі" до 13 квітня.
 • Другий тур, у разі, якщо жоден з кандидатів не набере 50%+1 голосів, відбудеться 21 квітня
 • Протокол ЦВК за результатами другого туру оприлюднять до 1 травня 2019.
 • Публікація офіційних результатів президентських виборів 2019 в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" - 4 травня.
 • Після урочистої церемонії присяги у Верховній раді новий глава держави вступить на посаду до 3 червня.

Вибори-2019: Як проголосувати за президента, не виходячи з дому

Для тих, хто не може прийти на виборчу дільницю, але хоче взяти участь у виборах, держава передбачила "домашні" вибори

Вибори президента України призначено на 31 березня 2019 року. Цього разу кількість зареєстрованих кандидатів дійсно вражає, але тепер точно є з кого обрати.

В Україні участь у виборчому процесі не є обов'язковою і неявка не переслідується законом, як, наприклад, в Австралії, Єгипті або Сінгапурі. Тим не менше для українців створено комфортні умови для голосування, навіть якщо виборець не може пересуватися чи перебуває далеко від дому.

Хто може голосувати вдома?

Організація виборів президента регулюється також деякими статтями Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради". Зокрема, стаття 77, частина 3 цього Закону визначає, що проголосувати за місцем перебування можуть:

- люди, які постійно нездатні пересуватися самостійно;

- люди, які тимчасово не можуть пересуватися (на основі поданої заяви).

Також при включенні виборця до списку тих, хто голосує, за місцем перебування члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності особи пересуватися самостійно. У разі, якщо це не підтвердиться, комісія відмовить у візиті під час виборів і доведеться йти самостійно.

Після того, як людину включають до списку виборців для голосування за місцем перебування у списку, той, хто залишається на виборчій дільниці, робить запис "голосує за місцем перебування".

Хто має право голосу на виборах

Статтею 38 Конституції України встановлено, що громадяни України мають право вільно обирати та бути обраними. Згідно з частиною першою статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

2. За змістом частин першої та сьомої статті 2 Закону право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

3. Відповідно до частин четвертої та п’ятої статті 2 Закону не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними. Не допускаються обмеження щодо участі громадян України у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом.

4. Одним із документів, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах Президента України, є паспорт громадянина України.

5. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списків виборців на виборчій дільниці.

6. Частиною шостою статті 2 Закону встановлено, що реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно з Законом.

До питання про аліменти

Аліменти передбачають виплату певної суми грошей батьком чи матір’ю іншому з подружжя. Цільовим призначенням цих коштів є утримання їх спільної дитини. Закон зобов’язує батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. В наш час великої частоти набувають випадки порушення цього законодавства. Що робити та як діяти в ситуації, коли аліментник не квапиться здійснювати виплати або ж йому взагалі немає чим це здійснювати?

Відповіді на це запитання читайте далі. В більшості випадків аліментником є батько, оскільки в нашій країні досить часто при розлученні діти залишаються проживати з матір’ю. Досить легкою є справа, коли батько працює. Алгоритм дій досить простий: звернення до суду, отримання виконавчого листа, передача приписів рішення безпосередньо в бухгалтерію місця роботи чоловіка. В бухгалтерії будуть відраховуватися визначені законом суми.

А як діяти, коли у батька немає постійного та офіційного робочого місця? Я юрист і для мене рішення питань через суд є звичайним ділом. Але завжди в першу чергу своїм клієнтам я раджу починати діалог та шукати мирний шлях рішення цієї проблеми. Жінці потрібно поговорити з чоловіком спокійно, без зайвих емоцій. На її стороні все: закон, ситуація, обставини. Найвагомішим аргументом є необхідність коштів для дитини.

 Якщо боржник ухиляється від законодавчих, то всіма своїми доводами треба схилити його до виконання хоча б моральних норм. Коли спроба не дала позитивного результату, налагоджуйте контакт з виконавчою службою, з особою, котра займається вашою справою. У вас повинні бути довірчі відносини з людиною, котра наділена всіма повноваженнями та має право вимагати виконання аліментником на вашу користь судового рішення. Якщо контакту не вдається встановити та ви бачите бездіяльність посадової особи, пишіть заяву на ім’я начальника виконавчої служби з проханням змінити виконавця.

Види страхування

Страхування є одним із головних механізмом реалізації економічного процвітання будь-якої країни. Спланований розвиток страхування в Українідопомагатиме розвитку всіх галузей економіки. Тому саме страхування дасть нам безкоштовну медичну допомогу , безкоштовну освіту (в рамках державних закладів), відшкодування витрат понесених від різних втрат. Страхування повинно бути під контролем у держави та повинно відповідати певним встановленим вимогам. Отже, Згідно законодавства України, страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати фізичними особами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Страховиками ("страховими компаніями") визнаються фінансові установи, які створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно з Законом України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про страхування" , а також одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. Слова "страховик", "страхова компанія", "страхова організація" та похідні від них дозволяється використовувати у назві лише тим юридичним особам, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності. Ліцензію на здійснення страхової діяльності видається Нацкомфінпослуг України. Саме за даними Нацкомфінпослуг України.
Страхувальниками визнаються юридичні особи та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України.
Страхувальники мають право при укладанні договорів особистого страхування призначати за згодою застрахованої особи фізичних осіб або юридичних осіб (вигодонабувачів) для отримання страхових виплат, а також замінювати їх до настання страхового випадку, якщо інше не передбачено договором страхування.
В Україні виділяються такі види страхування - це добровільне страхування та обов'язкове страхування.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Я маю право.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору