Найчастіше буковинці консультуються з юристами щодо земельного законодавства та захисту прав людини

Аби роз’яснити українцям їхні права та допомогти їх захистити торік Міністерство юстиції України започаткувало загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» За даними Міністерства, понад 70 відсотків громадян нашої держави хотіли би більше знати про свої права і потребують фахової юридичної консультації.  Пріоритетними напрямками проекту в перший рік роботи стали: захист прав дітей та жінок (проекти «Стоп насильство» та «ЧужихДітейНеБуває»);  захист прав аграріїв та підприємців (проект «МаскиШоуСтоп» та антирейдерська кампанія Мін’юсту), протидія корупції у вищих навчальних закладах, інформаційні кампанії щодо порядку оформлення субсидій, позасудового вирішення спорів та реалізації права на виконання рішення суду.
   Правові флешмоби, круглі столи, лекції та правові уроки для молоді та вуличні інформування у населених пунктах області, - це далеко не повний перелік заходів, які проводить Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області для того, щоб наші краяни були юридично обізнаними. Аби допомогти розібратися у новелах законодавства при Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області діє громадська правова приймальня. Найчастіше до неї звертаються , аби отримати інформацію щодо захисту прав людини та за роз’ясненням законодавства у сфері земельних відносин  та житлово-комунального господарства. За час реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці об’їхали 56 населених пунктів, де спілкувалися із місцевими жителями, і ця робота нині триває.   Цьогоріч проект «Я МАЮ ПРАВО!» розширює напрямки роботи. Наразі стартувала інформаційна кампанія #Стоп насильство, яка спрямована на  те, щоб довести українцям, що домашнє насильство – небезпечне явище, з яким потрібно боротися. Жертви домашнього насильства можуть отримати необхідну допомогу, а кривдники - адекватне покарання. 

 

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області

Виїзд за кордон малолітньої дитини якщо батьки розлучені

Під час планування подорожі за кордон із дітьми батьки часто зустрічаються із досить заплутаним законодавством щодо виїзду неповнолітніх дітей за кордон. Питання виникають стосовно того, чи потрібен дозвіл одного чи двох батьків, як бути, якщо батьки розлучені, яким є термін дії дозволу батьків на виїзд дитини за кордон тощо.

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України та Правил перетинання державного кордону громадянами України(затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57), здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки даної поїздки.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Необґрунтована та безпідставна відмова одного з батьків у наданні згоди на вивіз дитини за кордон, здійснена всупереч інтересам дитини, є підставою для звернення до суду з метою вирішення питання про надання дозволу на виїзд дитини за кордон за відсутності згоди одного з батьків.

Набуття необхідного страхового стажу – це набуття права на пенсію

Своєчасно реалізувати право на пенсію дозволять наступні кроки:

 1. 1.   Оскільки основним документом для підтвердження страхового стажу до 1 січня 2004 року є трудова книжка, важливо:

ü проаналізувати записи трудової книжки на предмет правильності їх оформлення: наявності повних підстав внесення записів про роботу, підписів уповноважених осіб та печаток підприємств на записах про звільнення, відомостей про реорганізацію (перейменування) підприємств, якщо такі мали місце; відповідності даних щодо прізвища, імені та по батькові паспортним даним, відсутності розбіжностей в записах, виправлень, дописок та помилкових відомостей (для проведення експертної оцінки документу Ви можете звернутися до працівника сервісного центру або в кадрову службу за місцем роботи);

ü в разі виявлення в записах трудової книжки неповних, неточних або помилкових даних, а також незасвідчених належним чином виправлень, вжити заходів щодо витребування уточнюючих довідок про підтвердження стажу з відповідних підприємств, установ, організацій або архівних установ (органи Пенсійного фонду можуть надати допомогу у пошуку та зборі необхідних документів).

Праця неповнолітніх

Багато осіб, що не досягли повноліття, суміщають роботу з навчанням або у вільний від навчання час. На передодні літніх канікул актуальність питання працевлаштування і організації праці неповнолітніх зростає. Тому в даних методичних рекомендаціях мова піде про те, що потрібно знати керівникові І бухгалтерові, що приймає на роботу неповнолітніх.

Неповнолітні  можуть  прийматися   на  роботу на умовах трудового договору (регулюється КЗпП або на умовах цивільно-правового договору регулюється  ЦК України).

Пільги для дітей з інвалідністю (до 18 років)

Дітям (до 18 років) з інвалідністю надаються наступні пільги за рахунок коштів державного бюджету:

 • 50% знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (у тому числі одна особа, яка супроводжує дитину-інваліда)
 • безкоштовне зберігання транспортних засобів на спеціально виділених місцях автостоянками незалежно від форм власності законним представникам дітей-інвалідів, які є власниками транспортних засобів, користуються ними за довіреністю або отримали їх безкоштовно чи на пільгових умовах згідно з діючим законодавством України та перевозять дітей-інвалідів з ураженням опорно-рухового відповідно до встановленого діючим законодавством порядку
 • безоплатні або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування
 • безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками (за наявності відповідних висновків лікарсько-консультативної комісії)
 • безплатне забезпечення технічними (інвалідні коляски, палиці, милиці тощо) та іншими засобами реабілітації (протезні вироби, сурдотехнічні засоби, тощо), виробами медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), за висновками лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу на підставі індивідуальної програми реабілітації
 • безплатне навчання обдарованих дітей-інвалідів музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва у загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах
 • безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування
 • безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі), у тому числі одна особа, яка супроводжує дитину-інваліда
 • Виплата соціальної стипендії студентам (курсантам) вищих навчальних закладів за рахунок коштів державного бюджету (ПКМУ від 28 грудня 2016 року №1045)
 • забезпечення на пільгових умовах автомобілями за висновками медико-соціальної експертної комісії (діти-інваліди з порушенням опорно-рухового апарату)
 • зарахування поза конкурсом до вищих навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації у разі складення вступних іспитів (вступних випробувань) з позитивним результатом і до професійно-технічних навчальних закладів - якщо не протипоказане навчання за обраною спеціальністю
 • отримання під час навчання стипендії та пенсії (державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам) у повному розмірі
 • позачергове одержання житла і матеріальної допомоги на його упорядження (діти-інваліди з числа дітей-сиріт та діти, позбавлені бать- ківського піклування, які проживають у сім'ях піклувальників, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, державних або інших соціальних установах, після досягнення ними повноліття, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя
Copyright 2015 Глибоцька РДА - Я маю право.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору