Упровадження проекту «Я маю право» в Турятському НВК

В центрі діяльності Турятського НВК залишається правове виховання в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право», спрямованого на формування в учнівської молоді правової культури та правової свідомості. Саме тому проводяться різні заходи правовоосвітницького та превентивного характеру, які спрямовані на формування позитивних соціальних установок, запобігання вживанню наркотичних речовин, відвернення суїцидів та формування навичок безпечних статевих стосунків.

Робота у системі превентивного виховання у школі здійснюється з початку навчального року: у вересні-жовтні складено соціальний паспорт школи, проведено анкетування учнів щодо їх схильності до шкідливих звичок; проводяться практичним психологом корекційні заняття з дітьми девіантної поведінки, ці діти відвідуються і вдома; психологом школи вивчаються емоційні стани першокласників під час уроків, міжособистісні відносини у класних колективах. Упродовж навчального року щомісяця в усіх класах проводився цикл бесід з правового виховання; тиждень правової культури, тиждень безпеки життєдіяльності (вчитель основ здоров’я Чорней О.С.), правові брейн-ринги між учнями 8-их і 9-их класів на тему «Я маю право»; тренінги з батьками.

Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя, у школі діє система профілактичної роботи з попередження правопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень.

З превентивного виховання ведеться індивідуальна, групова і масова робота. Це і зустрічі з працівниками правоохоронних органів, і вивчення законодавства України.

Нещодавно у гостях у Турятському НВК побувала прокурор Глибоцького та Сторожинецького району Гуцуляк Світлана Тодорівна, яка провела з учнями цікаві уроки права.

У планах виховної роботи класних керівників сплановані бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, робота з батьками дітей, схильних до правопорушень, тематика батьківських зборів.

Класні керівники щоденно ведуть облік відвідування учнями уроків, встановлюють причину неявки. У школі ведеться журнал контролю: за допомогою рапортичок, які здають відповідальні учні кожного ранку, підраховується загальна кількість відсутніх із зазначенням причини пропуску. Старший черговий учитель разом з черговими учнями кожного ранку виявляють школярів, які запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважної причини. З цими учнями та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість безпідставних пропусків уроків.

Виховна робота школи передбачає кінцеву мету – виростити духовно багату, толерантну людину.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Упровадження проекту «Я маю право» в Турятському НВК.