Спільна експедиція з науковцями Національного центру «Мала академія наук»

З 28 по 30 серпня 2016 року в Глибоцькому ліцеї перебували науковці Національного центру «Малої академії наук» з метою збору науково-дослідної інформації для онтологокерованих баз знань за напрямками: екологічний стан водних басейнів, мінералогічне картографування території, збір астрографічної інформації та впровадження результатів виконання науково-дослідницької теми. 28 серпня гості відвідали Слов’янське городище, Червонодібровську Січ, оглянули визначні місця смт. Глибока. Наступний день виявився більш насиченим і цікавим не лише для науковців МАН. Юні музеєзнавці провели цікаву екскурсію музеєм Д.С. Ботушанської, а потім спільно з учнями 7-10 класів та вчителями природничого циклу Глибоцького ліцею (Гаврилюк Н. І., Мушій В. М. та Чубрей О. С.) взяли участь в експедиційному об’їзді території Глибоцької ОТГ з метою збору науково-дослідницької інформації. Так, під час дослідження урочища «Грязі», за допомогою спеціального обладнання Національного центру МАН учні нарешті мали змогу обстежити місцеве родовище глею, цілющі властивості якого вже давно вивчають. Зокрема, заміряли температуру грязей як на поверхні, так і в найнижчій точці родовища, під керівництвом науковців працювали зі складними пристроями, які допомогли визначити структуру глею, характер його залягання, відібрали проби та зробили певні висновки.

Наступними об’єктами дослідження стали Лісне озеро, річки Дерелуй та Сірет. Учні здійснили забір води і вже на базі Глибоцького ліцею, працюючи в групах, провели органолептичний, інструментальний та хімічний аналізи. Було цікаво працювати зі спеціальними приладами, хімічним обладнанням та реактивами. Висновки про якість води як на території селища, так і громади настільки вразили юних дослідників (та й науковців не менше!), тож було вирішено продовжити дані дослідження. Під час експедиції учні вчилися спостерігати, проводити польові та лабораторні дослідження, висувати гіпотези та робити висновки, чим потішили вчителів та приємно вразили наукових співробітників МАНу. Слід зазначити, що гості взяли участь в інструктивно-методичній нараді-семінарі директорів, спеціалістів, методистів Глибоцького району, зустрічалися із пресою, представниками Глибоцької районної державної адміністрації, Глибоцької районної ради, головою Глибоцької ОТГ, начальником управління освіти Глибоцької  РДА.

Сподобалися гостям Глибоцький краєзнавчий музей, музей Ольги Кобилянської в селі Димка та шкільний музей Опришенської ЗОШ. Спільна експедиція з науковцями МАН стала корисною і для вчителів ліцею. Вони ознайомилися із веб-сайтами, на яких можна знайти методики проведення досліджень, отримали методичні посібники, уклали угоду про співпрацю, а також обговорили плани на майбутнє. Адміністрація Глибоцького ліцею висловлює щиру подяку за підтримку та сприяння керівнику експедиції НЦ МАНу Чернецькому І.С. та голові Глибоцької ОТГ Ванзуряку Г.С.

Глибоцький ліцей

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Спільна експедиція з науковцями Національного центру «Мала академія наук» .