Держенергонагляд інформує

Останні дві зими були одними з найважчих в історії енергетики України. Через брак  енергоресурсів проблеми виникали як з теплом, так і з електроенергією. Кризова ситуація в паливно-енергетичному комплексі України, що може виникнути внаслідок дефіциту палива і гідроресурсів вимагає від інспекції Держенергонагляду в Чернівецькій області здійснення постійного контролю за режимами споживання електричної енергії та потужності, зменшенням аварійності на енергообладнанні постачальників електричної і теплової енергії та соціально-важливих суб'єктів господарювання області.

З метою організації належної та своєчасної підготовки енергетичних господарств підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, Держенергонагляд вважає за необхідне звернути увагу керівників суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, суб'єктів електроенергетики і споживачів електричної енергії, що тільки чітко спланована, фінансово, технологічно та організаційно забезпечена робота може гарантувати стале та надійне функціонування енергетичних господарств в осінньо-зимовий період.

Керівники окремих суб'єктів господарювання вважають, що це особиста справа як буде підготовлено енергогосподарство підприємства до роботи в осінньо-зимовий період, не розуміючи, що рівень підготовки електроустановок вище 1000 вольт значною мірою впливає на надійність електропостачання інших споживачів, тому що всі електричні мережі пов'язані між собою. При аварії в таких електроустановках, за умови їх незадовільного стану чи відмови пристроїв захисту, аварія може перейти у магістральні електромережі, відключення яких може призвести до значних матеріальних збитків, як державних установ так і споживачів. Тому всі проблеми, які пов’язані з надійністю електропостачання окремих споживачів, пов'язані з енергетичною безпекою держави,  і це повинні розуміти всі посадові особи.

Держенергонаглядом у травні-серпні 2016р. листами і через засоби масової інформації надавалась інформація щодо заходів, які необхідно виконати суб`єктами господарської діяльності до початку осінньо-зимового періоду.

Щорічно перед початком осінньо-зимового періоду інспекцією проводяться обстеження всіх соціально-важливих споживачів електричної і теплової енергії (медичні заклади, житлово-експлуатаційні організації, підприємства теплокомунальної енергетики, підприємства водопостачання та водовідведення, підприємства транспортного обслуговування населення, об`єкти електрозв`язку, навчальні, дошкільні, спортивні заклади і заклади культури),  тепло- та електропостачальних організацій.

На жаль, не всі суб`єкти господарської діяльності вчасно виконують приписи, а тому інспекція вимушена застосовувати до споживачів штрафні санкції, а осіб винних в невиконанні приписів притягати до адміністративної відповідальності.

Тому просимо Вас, керівників суб'єктів господарювання, не доводити ситуацію до застосування штрафних санкцій, а вчасно та самостійно проводити роботи по приведенню документації та технічного стану обладнання до вимог нормативних документів.

Іншим, не менш важливим та пріоритетним завданням Держенергонагляду є запобігання застосуванню в осінньо-зимовий період протиаварійних графіків відключень споживачів.

Посприяти забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема - зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень Об'єднаної енергетичної системи України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.

В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це - тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності.

З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

для населення:

-   використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;

-   незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

для споживачів:

-   перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни - перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;

-      незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

-  зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період з 8 до 22 години доби.

Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об'єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.

Перейти на дифтарифи нескладно - для цього слід лише звернутись до місцевої електропостачальної організації із відповідною заявою.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Держенергонагляд інформує.