Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву

Щоденно пожежно-рятувальним підрозділам доводиться виїзджати на ліквідацію пожеж через спалювання сухої трави на відкритій території. Так,  минулих вихідних, Глибоцькі рятувальники виїзджали 6 разів на повідомлення про пожежі на відкритій території. Виїздом було встановлено, що громадяни, самі спалюють сухе сміття на огороді. І в частих випадках вогонь виходить з під контролю.

Глибоцький РС У ДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців району бути вкрай обережними при поводженні з вогнем та дотримуватися правил пожежної безпеки.

Найчастіше пожежі через спалювання сухої трави виникають внаслідок необережного поводження з вогнем чи порушення правил безпеки самими ж громадянами. Люди, спалюючи суху траву, не завжди розуміють всю небезпеку, оскільки через спекотну погоду та вітер вогонь може вийти з-під контролю та поширитися на велику площу.

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується вдвічі-втричі. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Глибоцький РС УДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців краю: не спалюйте суху траву та будьте обережні при користуванні відкритим вогнем.
Щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:

- будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;

- не залишайте без нагляду розпалене багаття;

- не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

- не спалюйте суху траву.

Дотримання правил пожежної безпеки не вимагає жодних надзусиль чи матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

Руслан Кройтор – начальник Глибоцького РС У ДСНС

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву.