Рятувальники провели для дітей акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

22 вересня у Глибоцькому ліцеї для учнів 5-8 класів рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Ініціаторами заходу стали Управління ДСНС України у Чернівецькій області спільно з Добровільним пожежним товариством у Чернівецькій області та фахівцями обласного Товариства Червоного Хреста. Акція розпочалася з того, що рятувальники розповіли дітям про пожежі та надзвичайні ситуації, які трапилися у Чернівецькій області, та нагадали правила безпечної поведінки. Після цього в навчальному закладі було проведено навчальну евакуацію і всі  ліцеїсти вийшли на шкільне подвір’я.

На майданчику біля школи яблуку було ніде впасти. У дворі   організували 5 навчальних точок, на кожній з яких рятувальники та працівники медичного товариства навчали дітей своєї справи. Ліцеїсти розділилися по вікових категоріях і слідували від однієї тематичної зупинки до іншої. Від фахівців школярі дізналися, які є види вогнегасників і правильно ними користуватися, що потрібно робити у разі виявлення вибухонебезпечного предмета, як проводити штучне дихання і непрямий масаж серця потерпілому. До того ж, дітям продемонстрували спеціальний бойовий одяг рятувальників і спеціальне оснащення.

Підтвердити свої знання правил безпеки життєдіяльності школярі змогли, взявши участь у вікторині. Відповідаючи на запитання, діти показали, що знають, за яким номером телефонувати у разі виникнення надзвичайної ситуації, та як діяти за таких умов. Всі, хто правильно виконав завдання вікторини, отримав можливість взяти участь у цікавих конкурсах.

Змагалися діти командами. Спочатку школярам потрібно було правильно одягнути спеціальний бойовий костюм рятувальників, розгорнути пожежний рукав і швидко добігти до наступної зупинки. Там, під наглядом працівників Добровільного пожежного товариства, школярі намагалися погасити вогонь, використовуючи для цього вогнегасник. Після ліквідації «пожежі» учасники з допомогою металошукача знаходили вибухонебезпечні предмети і повідомляли про знахідку працівників групи піротехнічних робіт. Останнім завданням для школярів було дістатися до потерпілого і надати йому першу медичну допомогу. З усіма умовами естафети діти впоралися на відмінно, продемонструвавши рятувальникам, що всі навички і знання, які школярі отримали під час акції, вони успішно зможуть застосувати у подальшому житті.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Рятувальники провели для дітей акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».