Від початку року на пожежах в Україні загинула 231 особа

В зимовий період рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості пожеж у житловому секторі, які часто призводять до трагічних наслідків. Лише минулої доби в країні виникло 134 пожежі, з яких 81 — саме у помешканнях громадян. Кількість загиблих впродовж дня сягала 5 осіб. Загалом від початку року внаслідок пожеж загинула вже 231 особа, а постраждало — 137.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Зважаючи на вкрай невтішну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре застерігає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:

-використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;

-дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;

- не паліть у ліжку;

-слідкуйте за станом та справністю електромережі;

-у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Шановні громадяни! Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях. Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Руслан Кройтор – начальник Глибоцького РС У ДСНС

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Від початку року на пожежах в Україні загинула 231 особа.