Першими переваги “безвізу” відчують власники “біометрії”

Із наближенням безвізового режиму у буковинців виникає чимраз більше запитань щодо його переваг, умов перетину кордону та термінів перебування за межами України.
Перше, що повинен мати на увазі майбутній мандрівник – подорож за кордон без візи можлива виключно для власників т.зв. «біометричних» закордонних паспортів. До такого документа вшитий безконтактний електронний носій із занесеними до нього персональними цифровими даними – фото, особистим підписом, відсканованими відбитками пальців та особистою інформацією про власника.
У окремих випадках закордонний паспорт не містить відбитків пальців та підпису – зокрема для неповнолітніх осіб віком до 12 років та осіб, які не можуть надати свої відбитки до документу через наявні фізичні вади. Попри це, такий паспорт так само дає його власникам користуватися перевагами «безвізу».

Власники паспортних документів, що не містять безконтактний електронний носій, можуть подорожувати до ЄС за чинною візою до завершення терміну її дії.
Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, яким виповнилося 16 років, необхідно звернутися до будь-якого територіального підрозділу міграційної служби на території України й надати:
- заповнену заяву-анкету;
- оригінал паспорта громадянина України;
- індивідуальний податковий номер особи – платника податків (від 18 років);
- банківську квитанцію про сплату адміністративного збору;
- попередньо оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності);
Неповнолітні особи, яким ще не виповнилося 16 років, повинні надати:
- заповнену заяву-анкету;
- свідоцтво про народження або паспорт громадянина України (від 14 років);
- банківську квитанцію про сплату адміністративного збору;
- 1 кольорове фото розміром 10х15;
- паспорт громадянина України одного з батьків, який звернувся для отримання послуги.
Для отримання вказаної послуги необхідно звернутися до територіального підрозділу. Повний їх перелік можна знайти за посиланням:
http://dmsu.gov.ua/kontakti/terytorialni-orhany з подальшим переходом на перелік тер-підрозділів в кожному окремому регіоні.
Адреса: Глибоцький районний відділ: вул. 10-ї річниці Незалежності України, 9, Глибоцький район, смт. Глибока.
Прес-служба УДМС
у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Першими переваги “безвізу” відчують власники “біометрії”.