Пенсії перераховано у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму

17 вересня Верховна рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», яким передбачено зокрема й підвищення прожиткового мінімуму з 1 вересня, а не з грудня, як планувалось раніше. Зважаючи на те, що в більшій мірі розміри пенсійних виплат залежать від показника прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з вересня 2015 року перераховано і розміри пенсійних виплат. Відтепер розмір мінімальної пенсії зріс на 13 % з 949,00 грн. до 1074,00 грн. Відповідно підвищаться всі складові тих виплат, які розраховують з розміру мінімальної пенсії: доплати за понаднормативний стаж, надбавки учасникам бойових дій, інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною, тощо.

Разом з тим, варто звернути увагу, що відповідно до норм чинного законодавства мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років (для осіб, яким пенсія призначена до 01.10.2011 за наявності стажу для чоловіків 25 років, для жінок – 20 років). За наявності стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. За наявності стажу більшої тривалості, ніж зазначено вище, за кожен повний рік понад 35 (30) або відповідно 25 (20) років встановлюється підвищення розміру пенсії за віком. Якщо основний розмір пенсії пенсіонера більший за мінімальну пенсію, вказане збільшення за стаж перерахується виходячи з нового прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Звертаємо увагу, що відповідно до змін, внесених з 01.04.2015 до ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок підвищення за «понаднормативний» стаж проведено з вересня незалежно від факту роботи пенсіонера. Нагадаємо, що такий перерахунок для працюючих пенсіонерів відповідно до чинного законодавства не проводився з 01.10.2011, а залишався з урахуванням прожиткового мінімуму 764,00 грн.
Таким чином, суттєво осучаснено суму підвищення за напрацьований стаж для працюючих пенсіонерів. Як вбачається з викладеного, розмір підвищення для більшості пенсіонерів буде індивідуальним і залежатиме від наявного стажу особи, встановлених підвищень, надбавок до пенсії. Вже у жовтні пенсіонери отримають пенсії в нових розмірах з відповідними доплатами за вересень.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Пенсії перераховано у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму .