Декларуємо по новому - кампанія "Декларування 2016"

Фахівці ДПІ у Глибоцькому районі повідомляють, що з 1 січня 2016 року розпочато кампанію декларування доходів, отриманих в 2015 році.

Тож, податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку, до 1 травня за місцем реєстрації, у поточному році, враховуючи вихідні дні – 3 травня.

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року.

Варто зазначити, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації про майновий стан і доходи.

Наказ Мінфіну України від 2 жовтня 2015 року № 859, яким затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за № 1298/27743. Наказ № 859 набрав чинність з дня його опублікування, тобто з 17 листопада 2015 року.

У новій декларації об'єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Зокрема, для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації, обсяг її зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Варто зазначити, що фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації. Крім того, платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, або підприємець, який перебуває на загальній системі оподаткування.

Інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається в декларації.

Додатки заповнюються лише при отриманні таких доходів:

- отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015році – 146160 грн);

- операціях з інвестиційними активами;

- отриманні іноземних доходів;

- визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Декларуємо по новому - кампанія "Декларування 2016".