01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Шкідливість комах у плодовому саду

При виявленні в саду ушкоджень будь-якого органу рослини важливо, перш за все, встановити шкідника або захворювання, що викликало пошкодження.

Саджанці та молоді дерева пошкоджують попелиці та кліщі, які   висмоктують сік з листів. Попелиці помітні та  призводять до скручування листків, а кліщі дрібні непомітні - листок стає жорсткім та розтріскується при згинанні.

Зелена яблунева попелиця поширена повсюдно. Яйця зимують на молодих приростах і порослевих вовчках яблуні. Дуже швидко розмножуючись, тля утворює численні колонії на листках і молодих пагонах. Вона висмоктує з них сік, в результаті листя яблуні деформуються, стають зморшкуватими, скручуються.    

Заходи боротьби: випускати в сад сонечок, обприскувати хімічними препаратами які включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Плодоносні дерева пошкоджує яблунева плодожерка. Гусениці зимують у щільних коконах у щілинах кори яблуні і в грунті. Заляльковуються під час бутонізації та цвітіння яблуні, при досягненні середньодобової температури 10 ˚ С. Метелики вилітають наприкінці цвітіння і протягом 30 днів відкладають яйця спочатку на верхню сторону листа, потім на плоди яблунь. Гусениці з'являються через 15 - 20 днів після цвітіння харчуються в плодах, виїдаючи частина насіння, закриваючи хід недогризками склеєних павутиною. Уражені плоди яблуні дозрівають раніше часу і обпадають разом з гусеницями.

 

Для боротьби з плодожеркою, в зв’язку з перепадом температур,  рекомендовано проводити моніторинг, виставити феромонні пастки та слідкувати за температурою в період настання сутінків. При вилові 5 метеликів на феромонну пастку за 7 днів спостережень використовують препарати які включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Ефективним методом боротьби з даним шкідником є застосування яйцепаразита трихограми – дрібні комахи який випускають на початку яйцекладки та через 10 днів повторно. Орієнтовно   20 травня  та 10 липня. Трихограма відкладає яйця у яйцях яблуневої плодожерки та знищує їх. Ефективність даного методу становить 80-90%, та при цьому він екологічно безпечний. Інсектициди при застосуванні трихограми не використовують.

Молоді та плодоносні дерева  при дощовій та теплій погоді  уражуються хворобами.  На листках утворюється білий борошнистий  наліт, з часом листки скручуються та засихають – борошниста роса. На листках темні розпливчасті плями, згодом вони стають темно – оливкові з оксамитовим нальотом, такі ж  плями утворюються на плодах, у результаті чого плоди деформовуються, розтріскуються,  дрібні та гіркуваті на смак – парша.

Варто зазначити що при застосування хімічних засобів захисту необхідно дотримуватися техніки безпеки та регламенту їх застосування. Слід  чергувати препарати аби уникнути  резистентності.  Обприскування  необхідно  проводити в безвітряну погоду у вечірній час.

 

Провідний спеціаліст  Головного управління                                      

Держпродспоживслужби в Чернівецькій області           Дамаскін  Д. Г.                                                                                             

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Шкідливість комах у плодовому саду.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору