Умови отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання з України

Довготермінове перебування громадянина України за кордоном не надає автоматичного дозволу на ПМП. Щоби легітимувати своє проживання за межами країни, особа повинна особисто або через законних представників подати відповідне клопотання про виїзд/залишення на ПМП до територіального органу або підрозділу ДМС. Отримання послуги можливе одночасно з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у разі його відсутності). Процедура отримання дозволу визначена Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», відповідними нормативними документами й постановами Кабінету Міністрів України.

Під час подачі клопотання громадянин повинен надати:

-         заяву, де у відповідності до вірної транслітерації зазначено прізвище, ім’я та по-батькові, а також – паспортні дані та адреса постійного місця проживання;

-         платіжний документ про оплату вартості адмін-послуги та вартості бланка паспорта;

-         паспорт громадянина України  або свідоцтво про народження (для осіб до 16 років);

-         паспорт громадянина для  виїзду за кордон;

-         копію ідентифікаційного номера;

-         військовий квиток або документ, що його замінює (для чоловіків віком від 18 до 25 років, які пройшли військову службу) або довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України осіб, які підлягають призову на строкову військову службу;

-         нотаріально завірену  письмову згоду неповнолітніх осіб віком від 14 до 16 років.

Підрозділ ДМС зобов’язаний видати паспорт громадянина для виїзду за кордон із внесеною поміткою про отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання за межі України протягом трьох місяців з моменту подання клопотання.

Існує також ряд умов, за яких працівники міграційної служби мають  право відмовити у наданні дозволу на виїзд на постійне місце проживання з України. Таке можливе, якщо:

1. заявник обізнаний з відомостями, що становлять державну таємницю;
  2. наявні неврегульовані фінансові зобов’язання (аліменти, заставні платежі тощо);
  3. щодо  заявника порушена кримінальна чи цивільна справа;
  4. наявний вирок суду за вчинення злочину;
  5. заявником подано до державних органів влади свідомо неправдиві відомості;
  6. особа підлягає призову на строкову військову службу
  7. особа перебуває під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ.

Глибоцький РВ УДМС України в Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Умови отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання з України.