01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Оформлення та отримання паспорта громадянина України у формі картки

Як відбуватиметься заміна паспортів громадянина України у формі книжечки на паспорти громадянина України у формі картки?

 Паспорти громадянина України у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» з 11 січня 2016 року запроваджено оформлення і видачу паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 16-річного віку.

Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?

 До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.

 

Чи можливо використовувати паспорт громадянина України у формі картки замість паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

 Ні, оскільки паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).

Який розмір плати, що справляється за оформлення паспорта громадянина України у формі картки?

 Відповідно до пункту 3 розділу V «Перехідні положення» Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» за видачу громадянам паспорта громадянина України у формі картки вперше державне мито не стягується. За видачу паспорта громадянина України у разі обміну паспорта замість втраченого чи пошкодженого розмір ставки державного мита становить 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян, а саме – 34 гривні (підпункт «а» пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито»). На теперішній час державою не визначено розмір плати (адміністративний збір).

Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?

 Така можливість не передбачена. Наразі паспорт громадянина України оформляється громадянам України вперше після досягнення 16-річного віку виключно у формі картки тими територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Територіальні підрозділи ДМС, які на сьогодні не забезпечені необхідним обладнанням для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, до завершення роботи із його встановлення, паспорт громадянина України оформлятиметься з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.

Прес-служба ДМС України

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Оформлення та отримання паспорта громадянина України у формі картки.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору