Глибоччина жнивує

В господарствах району розпочались жнива ранніх зернових та зернобобових культур. Після рясних опадів, місцями з градом та сильним вітром, встановилась суха, сприятлива для проведення жнив погода, що дає можливість аграріям району приступить до збиральних робіт.

В поточному році у всіх категоріях господарств району площа до збирання ранніх зернових та зернобобових культур становить 6070  га, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 1653 га. Найбільшу площу займає озима пшениця 3300 та озимий ячмінь 580 га, а в сільськогосподарських підприємствах дані культури займають 1159 та 110 га відповідно.  Окрім того в сільськогосподарських підприємствах підлягає збиранню  668 га озимого ріпаку. На ланах району в цьому році будуть працювати 89 зернозбиральних комбайнів в тому числі в агроформуваннях району 20 іноземного виробництва. Навантаження на один комбайн становить біля 100 га. посівів.

Управлінням агропромислового комплексу та економічного розвитку виданий наказ від 15.06.2018 року № 8 «Про організацію збирання ранніх зернових та зернобобових культур», яким затверджено план організаційно-технологічних заходів щодо організованого та своєчасного збирання ранніх зернових культур та список відповідальних осіб за ходом проведення збору урожаю. Розглянуто питання готовності агроформувань району до збору урожаю зернових, зокрема готовність техніки, зернотоків та зерноскладів, забезпечення ПММ, запчастинами та протипожежними засобами,  дотримання правил техніки безпеки і охорони праці,  пожежної безпеки під час збору урожаю,

В районі працює робоча група по визначенню біологічної урожайності сільськогосподарських культур на корені, завдання якої є недопущення надання підприємствами  району недостовірної інформації щодо урожайності сільськогосподарських  культур.

Розпочали жниву в ПП «Купа Бюлд» де с кожного гектару отримують по 45 цнт/га озимого ячменю та 20 цнт/га озимого ріпаку, СТзОВ «Купа Бюлд плюс», фермерському господарстві «Серет», ТзОВ «Чагорське» та інші. Жнивують також в особисто – селянських господарствах, в яких також отримають гарні врожаї ранніх зернових культур.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Глибоччина жнивує.