01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Майже 75 відсотків свідоцтв про народження на Буковині видають одразу в пологових будинках

За півроку в Чернівецькій області відділи державної  реєстрації актів цивільного стану видали 2504 свідоцтв про народження,  1858 безпосередньо у закладах охорони здоров’я. Нагадаємо, з 2015 року  Міністерство юстиції України запустило пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини одразу в пологовому будинку.  За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

  • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
  • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
  • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.
  • Якщо  батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Надалі  Мін’юст  планує розширити  коло послуг, які будуть доступні батькам у пологових будинках, зокрема  запровадити - онлайн-реєстрацію  народження дитини. Випробовують таку можливість у Києві, Міністерство юстиції забезпечує реєстраторів у медзакладах сучасними планшетами, завдяки яким   можна буде миттєво передати відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання.

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Майже 75 відсотків свідоцтв про народження на Буковині видають одразу в пологових будинках.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору