В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася підсумкова колегія, на якій розглянуто результати роботи відомства у першому півріччі 2018 року та шляхи підвищення ефективності державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці;  про стан виробничого травматизму та функціонування системи управління охороною праці на підприємствах області, де мали місце нещасні випадки зі смертельним наслідком , а також низку інших важливих питань.

Головував на колегії начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

Участь у засіданні взяли фахівці Держпраці, ДП «Чернівецький експертно-технічний центр», представники місцевих суб’єктів господарювання та запрошені, зокрема, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Андрій Шевченко та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський.

У ході роботи колегії зазначено:  упродовж першого півріччя 2018 року серед низки пріоритетних напрямів роботи  особлива увага приділялася здійсненню державного контролю за дотриманням законодавства  про працю та зайнятість.

Як наслідок, за шість місяців нинішнього року  головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів  здійснено 198 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими було охоплено 185 роботодавців. При проведенні  контрольних заходів  виявлено 451 порушення трудового законодавства, видано 115 приписів, складено та передано до судових інстанцій 127 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності;  на підставі Постанови Кабміну України за №295 з початку року фахівцями Держпраці проведено 217 інспекційних відвідувань роботодавців.

Особлива увага - питанням подолання не задекларованої зайнятості в регіоні . Слід зазначити, що упродовж півроку фахівцями територіального органу Держпраці виявлено 195 осіб, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин. За результатами інспекційних відвідувань  та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками укладено 663 трудових угоди.

Під час засідання наголошувалося,  структурними підрозділами  Управлінням Держпраці проведено також відповідну роботу щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства з охорони праці.

Заходи державного нагляду  здійснювалися у всіх галузях економіки за винятком підприємств нерудної промисловості. За результатами роботи у суб’єктів господарювання виявлено 1736 порушень нормативно-правових актів з охорони праці.

Про результати роботи відомства на колегії  доповів перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей.

Прозвітували про проведену структурними підрозділами Управління Держпраці роботу заступник начальника Галина Кушнір, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, начальник відділу гігієни праці Надія Бурла,  начальник сектору  з питань експертизи умов праці Ярослав Савко.

Серед питань порядку денного колегії розглянуто та детально проаналізовано стан виробничого травматизму в регіоні, а також  обговорено функціонування системи управління охороною праці  на підприємствах, на яких у першому півріччі сталися нещасні випадки з тяжкими наслідками.

З огляду на це до участі у колегії було запрошено представників таких підприємств, а  саме  ТОВ «Машзавод», ТОВ «Буковинська будівельна компанія», ТОВ «Автокомбінат -1».

Начальник Управління Держпраці  Іван Луцак підкреслив: у краї відбувся ріст виробничого травматизму. На підприємствах зареєстровано 21 нещасний випадок, три із яких - зі смертельним наслідком.

«Саме тому ми запросили до участі у колегії представників підприємств, на яких, на жаль, мали місце нещасні випадки зі смертельним наслідком, - наголосив керівник відомства. - Ми чекаємо детального звіту про виконання заходів, визначених  Управлінням Держпраці задля покращення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві».

Так, начальник служби охорони праці підприємства «Машзавод» Галина Бондар  (на виробництві через падіння з висоти смертельно травмувався слюсар-ремонтник), відповідальна за стан промислової безпеки та охорони праці ТОВ «Автокомбінат -1» Лілія Беженарь (під час ДТП загинув водій підприємства),  заступник директора ТОВ «Буковинська будівельна компанія» Олег Звір ( у результаті автодорожньої пригоди смертельно травмувався водій компанії) детально відзвітували про проведені на підприємствах заходи.

Водночас  голова колегії Іван Луцак у ході зібрання акцентував на тому,  що на всіх підприємствах, де мали місце нещасні випадки зі смертельним наслідком,  відбудуться позапланові перевірки стану промислової безпеки та охорони праці.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Колегія Управління Держпраці: основний пріоритет у роботі на друге півріччя - подолання не задекларованої зайнятості в регіоні.