01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Главная

Якість насіння – показник, який забепечується посівними та сортовими характеристиками. Саме від них залежить врожайність культури. Тому, вже під час проведення жнив треба турбуватися про врожай наступного року, тобто готуватися до посіву.

Для посіву використовується тільки те насіння,  яке відповідає посівним якостям та вимогам державного стандарту. До основних показників якості насіння відносять чистоту, схожість і енергію проростання насіння, вологість зразка насіння, масу 1000 насінин.

Раніше насіннєва інспекція кожного регіону видавала Сертифікат на насіння. Наразі актуальним є Протокол лабораторних досліджень насіння. Такій документ можна отримати в Чернівецький обласній фітосанітарній лабораторії, при цьому можна замовити лише визначення необхідних вам показників якості.

Методика проведення досліджень  стандартизована, визначення певного показника  займає встановлений час, тому варто потурбуватися про замовлення  досліджень завчасно.

 

Кожному об’єку господарювання, який замовляє дослідження необхідно подати лише заяву встановленого зразка. Надалі вам необхідно буде надати  документ, що підтверджує оплату наданих послуг ( відповідно до Постанови КМУ від 28.12. 2011року № 1348 «Деякі питання надання послуг Держпродспоживслужбою органами та установами, що належать до сфери її упрапвління»  та Наказу Міністерства аграрної політики від 13. 02. 2013 року № 96 « Розмір плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними організаціями  центрального органу виконавчої влади», який реалізує державну політику у сфері безпечності  окремих показників якостей харчових продуктів, карантину та захисту рослин).

        Розцінки аналізу посівних якостей насіння

 

Назва аналізу посівної якості посівного матеріалу

Вартість послуг, грн.

Визначення маси 1000 насінин

30, 56

Визначення вологості насіння

32, 92

Визначення чистоти і відходу насіння

34, 82

Визначення схожості та енергії проростання насіння

35,70

Адреса Чернівецької  обласної фітосанітарної лабораторії: м. Чернівці, вул. Надрічна 23б. Контактний телефон 0372563317.

 

Чернівецька  обласна фітосанітарна лабораторія

Сидоряк Василь Петрович

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Визначення якості насіннєвого матеріалу - необхідна умова стабільного врожаю.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору