01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Орендуєте приміщення у фізичної особи – відповідальні за сплату ПДФО

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області зазначають, відповідно до  пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом фізичної особи, що отримує дохід від надання майна в оренду, є орендар. При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Сума таких доходів оподатковується ПДФО за ставкою 18% (пп. 170.1.4 п.170.1 ст. 170 ПКУ). Окрім цього такий дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1.5% (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ).

Сплата ПДФО до бюджету здійснюється під час виплати такого оподатковуваного доходу – пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ. Якщо дохід було нараховано, але не виплачено, то податок сплачується протягом 30 днів місяця наступного за місяцем в якому було нараховано такий дохід – пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

 

Якщо такий дохід виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) – пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

Якщо такий дохід виплачується фізичній особі готівкою, то кошти виплачуються  через касу підприємства з відповідним оформленням видаткового касового ордера.

Відповідно, ПДФО, що нараховується при виплаті орендної плати фізичній особі, сплачується за місцезнаходженням орендаря (податкового агента).

Відображення ПДФО з заробітної плати найманих працівників та орендної плати у ф. №1ДФ

Підприємство-орендар відображає нарахований та виплачений дохід у вигляді орендної плати за орендоване нерухоме майно та інформацію щодо утримання та перерахування до бюджету ПДФО і військового збору у формі №1ДФ.

Порядок подання форми №1ДФ містить повну інформацію про суми доходів, нарахованих (виплачених) будь-якій фізичній особі, і про суми ПДФО та військового збору, утриманих із таких доходів. Правила складання та подання форми № 1ДФ установлені ПКУ і Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на корить фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).

Форму № 1ДФ подають до органу ДФС усі без винятку особи зі статусом податкового агента, які нараховують (виплачують) фізичній особі дохід, утримують із такого доходу ПДФО та військовий збір і сплачують їх до бюджету від імені фізичної особи – одержувача цього доходу (п. 1.3 Порядку). Нагадаємо, до податкових агентів відносяться юридичні особи (їх філії, відділення), приватні підприємці, самозайняті особи, незалежно від організаційно-правового статусу та способу обкладення іншими податками, що виплачують доходи фізичним особам – платникам ПДФО (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

 Податкові агенти – юридичні особи повинні подати форму № 1ДФ до органу ДФС за своїм місцезнаходженням, а фізособи-підприємці та самозайняті особи – за своєю податковою адресою, тобто місцем проживання, за яким фізичну особу взято на облік як платника податків (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, п. 2.3 Порядку). Зверніть увагу: якщо юридична особа має філію або інший відокремлений підрозділ, наділений повноваженнями з нарахування своїм працівникам зарплати, утримання та перерахування ПДФО, то такі підрозділи самостійно подають форму № 1ДФ до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням.

 За підрозділи, яким не надано подібних повноважень, звітує головне підприємство. Воно подає форму № 1ДФ у вигляді окремої порції за такий підрозділ до органу ДФС за своїм місцезнаходженням та надсилає її копію до органу ДФС за місцем знаходження даного підрозділу (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ, п. 2.6 Порядку). Слід зазначити, що у разі, якщо дохід не нараховувався і не виплачувався, форму № 1ДФ подавати не потрібно (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Орендуєте приміщення у фізичної особи – відповідальні за сплату ПДФО.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору