Штрафну санкцію у сумі 2 792 250 гривень (два мільйони сімсот дев’яносто дві тисячі двісті п’ятдесят гривень) накладено  Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області  на суб’єкта господарювання  за використання неоформленої праці 25 працівників.

Роботодавець використовував не задекларовану зайнятість на будівництві  у Чернівцях. Це було виявлено у ході інспекційного відвідування житлово-будівельного кооперативу головними державними інспекторами відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Фахівці територіального підрозділу  Державної служби України з питань праці встановили, що у порушення вимог статті 21 Кодексу законів про працю України - «Трудовий договір» та статті 24 «Укладення трудового договору»,  працівники були допущені до роботи без укладення трудових договорів, а на підставі цивільно-правових.

Таким чином  роботодавець перешкодив реалізації працівниками гарантованого  Законом  права на працю, права на соціальний захист у випадку безробіття, при тимчасовій втраті працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або внаслідок професійного захворювання, права на відпочинок, щорічну оплачувану відпустку і таке інше.

Оскільки штрафна санкція за порушення чинного трудового законодавства у разі фактичного допуску до роботи працівника без оформлення¸ або неналежного оформлення становить 30 мінімальних заробітних плат (111 690 гривень) щодо кожного працівника, то фінансова  відповідальність даного суб’єкта господарювання перед Законом становить суму у 2 792 250 гривень (два мільйони сімсот дев’яносто дві тисячі двісті п’ятдесят гривень).

Слід зазначити, що на Буковині найбільша кількість випадків не задекларованої зайнятості фіксується убудівництві,  сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі.

Загалом за вісім місяців 2018 року головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявлено 269 осіб,  котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено 2172 трудових договори з працівниками.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - За нелегальну зайнятість 25 працівників суб’єкта господарювання зобов’язано заплатити понад два мільйони сімсот тисяч гривень штрафу .