Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

громадяни, котрі працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах», позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу, доплат, надбавок);

втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як  державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим родинам, субсидії;

втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії.

Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість й зарплату у «конвертах»,  унеможливлюють власний соціальний захист, у тому числі, своє право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасності  та повноти оплати праці, у разі погіршення здоров’я -  оплати лікарняних.

Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця,  призводить:

до  ненадходження податків до місцевих бюджетів, видатки із яких  направлялися би на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку територій;

не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає працівників, котрі погоджуються на нелегальну трудову зайнятість,  що вони  автоматично  потрапляють  у групу ризику.

У разі, якщо працедавець не дотримається даних зобов’язань (не розраховується з працівником  за виконану роботу, безпідставно звільняє  з роботи і таке інше),  довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

Шановні буковинці ! Оформлення трудових відносин  -  гарантія соціального захисту  й запорука гідних і безпечних  умов праці.

Відстоюйте свої соціальні  та трудові права!

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Оформлення трудових відносин - гарантія соціального захисту та запорука гідних і безпечних умов праці .