Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання регіону й роз’яснює:

задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

Не задекларована праця - оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом.

Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;

якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці, і отримує за це винагороду на постійній основі;

якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа - підприємець і при цьому наймає на роботу працівників.

Шановні роботодавці  Буковини!

Всі вищенаведені пункти є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

Варто пам’ятати!

Дані порушення статті 265 Кодексу законів про працю передбачають накладення на роботодавців штрафних  санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (111 690 гривень) за кожного нелегально працюючого працівника.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців  перед Законом  за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки  з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція   у розмірі ста мінімальних заробітних плат - 372 300 гривень.

За створення перешкод або недопущення до перевірки інспектора з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцям загрожує штраф  у розмірі трьох мінімальних заробітних плат - 11 169 гривень.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Держпраці нагадує роботодавцям Буковини про відповідальність за використання незадекларованої праці .