Про порядок надання житлових субсидій

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року №329) та листа Міністерства соціальної політики України № 17898/0/2\18/56 від 17.09.2018 року житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні, на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування на таких осіб не розраховуються.
Також субсидію можна призначити без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації, в такому випадку субсидія призначається за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання. За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані, але фактично не проживають сукупний дохід не враховуються.

Для прийняття обґрунтованого рішення комісії громадянин може подати підтверджуючі документи (довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративної одиниці, у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, відбуванням покарання та ін.) стосовно місця проживання відмінного від адреси домогосподарства, де зареєстрований. Але позитивним рішенням комісії не може бути прийнятим щодо виключення із складу домогосподарства члена сім’ї, а також непрацюючих працездатних осіб, які не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.
Крім того наголошуємо, що особам, які подавали Заяву та Декларацію для оформлення житлової субсидії в літній період для призначення субсидії в опалювальний період 2018-2019р.р. необхідно повторно подати Заяву та Декларацію.
Для більш детальної інформації з питань отримання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу в 2018 році можна звертатись безпосередньо до уповноважених представників сільських рад та ОТГ або до управління праці та соціального захисту населення, де отримаєте кваліфіковану консультацію. Телефон «гарячої лінії» 2-44-05.

Управління праці та соціального захисту населення

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Про порядок надання житлових субсидій.