Відбулась презентація виставки "УПА – відповідь нескореного народу"

Сьогодні, 11 жовтня,  у приміщені Глибоцької районної державної адміністрації відбулася презентація виставки «УПА – відповідь нескореного народу».

У відкритті виставки взяли участь учасники АТО, викладачі та учні навчальних закладів,  представники музейних та бібліотечних установ та громадськості.

Голова районної державної адміністрації Георгій Придій наголосив на актуальності та важливості виставки як громадсько-політичного, патріотично-виховного і інформаційно-роз'яснювального заходу.

Виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого державного архіву СБУ.

Банерна виставка представлена 24 стендами, розміщеними на другому поверсі Глибоцької райдержадміністрації у фойє.  Виставка розповідає про антинацистський і антирадянський фронти ОУН, умови, в яких розгорнула свою боротьбу повстанська армія, масштаби її воєнних дій проти окупантів та якими були антиповстанські операції нацистів у відповідь, втрати УПА в цьому протистоянні. Світлини та документи, зокрема з німецьких архівів, мап, які розміщено на стендах, розвінчують поширені міфи про УПА.

Зі стендів експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД-МГБ, анатомію й методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, антикомуністичну співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й останніх борців за свободу України, які продовжували боротьбу навіть у 1960-х рр.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Відбулась презентація виставки "УПА – відповідь нескореного народу".