05.10.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 795 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302».

Документом внесено доповнення до пункту 6 постанови «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України». Зокрема, визначено порядок обов'язкового обміну паспорта зразка 1994 року на паспорт у формі картки, якщо його власник не звернувся своєчасно для вклеювання фото до підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації.

Особа, яка досягла 25- чи 45-річного віку, повинна не пізніше, ніж через місяць після досягнення відповідного віку, звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем проживання для вклеювання нових фотокарток до паспорта зразка 1994 року. За бажанням паспорт зразка 1994 року можна обміняти на паспорт у формі картки.

У разі звернення для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток при досягненні громадянином 25- та 45- річного віку протягом календарного місяця (перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати) особа повинна подати письмову заяву про вклеювання фотокартки довільної форми, 2 фотокартки розміром 3,5x4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому особою віку, та паспорт.

Таким чином, відповідно до нововведень вклеїти до паспорта зразка 1994 року фотокартку можна лише протягом місяця після досягнення відповідного віку. При зверненні пізніше установленого законодавством порядку особа матиме змогу оформити виключно паспорт у формі картки.

Управління ДМС у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - 25-ти та 45-річним громадянам оформлятимуть ID-картки у випадку невчасного звернення з питань вклеювання фото.