3 листопада ми відзначаємо знаменну дату - 100-річчя Буковинського народного віча. Сто років тому буковинці різних націй та народностей, різних віросповідань та політичних поглядів зробили цивілізаційних вибір на користь соборної України.

Буковинське віче прийняло Ухвалу, яка мала фундаментальне значення для подальшої історичної перспективи Буковини та означала, що буковинцям разом із усіма українцями треба жити в єдиній Соборній Україні як державний народ. Цей основоположний акт українського державотворення на буковинській землі займає гідне місце серед визначних документів українського державного відродження, є визнаним актом міжнародного права щодо безсумнівної легітимності входження Північної Буковини до складу України. Рішення Буковинського віча щодо визнання рівноправності національних меншин на території краю стало утвердженням традицій добросусідських, доброзичливих міжетнічних взаємин, закріпило у світової громадськості уявлення про Буковину як успішну модель міжетнічних взаємин.

З нагоди цього свята дозвольте привітати усіх буковинців, всіх українців в тому, що від Сходу до Заходу громада об'єдналась у спільному прагненні будувати процвітаючу державу.
Тож нехай, дорогі краяни, не забракне нам сил і наснаги у досягненні цієї високої мети. Хай приклад наших дідів і прадідів надихає нас на служіння ідеалам соборної, незалежної, демократичної Батьківщини!

Слава Україні!

З повагою голова Глибоцької райдержадміністрації Георгій Придій

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Привітання голови Глибоцької районної державної адміністрації Георгія Придія із 100-річчям Буковинського народного віча.