До відома фермерських господарств щодо компенсації вартості насіння

07.11.2018 опубліковано Постанову Кабінету міністрів України від 24.10.18 р. № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств». (далі Постанова №911) Абзацом першим пункту п’ятого Постанови Кабінету міністрів України від 07.02.18 р. № 106 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств" була передбачена фінансова підтримка за напрямом - часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції. Постановою № 911 розширено коло осіб, при купівлі у яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію. В зв’язку з чим надається оновлений перелік документів, які необхідно надати у разі отримання дотації, при купівлі насіння у посередників, а саме, це оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур»:

- атестат на насіння - на базове насіння;

- свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;

- свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.

Збільшено граничну суму дотацій з 30000 до 60000 гривень на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість.

Крім того, знято обмеження щодо розміру земельної ділянки потенційного акцептора-фермерського господарства та збільшено розмір чистого доходу за останній рік з 15 млн. грн. до 20 млн. грн.

Закупівля насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, вартість якого підлягає частковій компенсації, здійснюється через уповноважені банки.

Уповноважені банки формують реєстри одержувачів часткової компенсації вартості насіння і подають їх щомісяця Мінагрополітики.

Фермерським господарствам (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.

Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства подають регіональним відділенням Укрдержфонду заявку та підтвердні документи.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - До відома фермерських господарств щодо компенсації вартості насіння.