Попередження пожеж у сільгоспугіддях

До пожежно-рятувальної служби часто надходять телефонні повідомлення з інформацією про пожежі на відкритих територія, які спричинені спалюванням сухої рослинності. Так від початку року в районі виникло близько десятка таких пожеж. Доводимо до Вашого відома, що за спалювання сухої рослинності може настати адміністративна відповідальність, а саме в статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення говориться: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинності, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу – тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів.» Окрім адміністративної відповідальності, навколишньому середовищу завдається велика шкода:

• При спалюванні трави на присадибних ділянках існує загроза перекидання полум’я на будинки.
  •  Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Руслан Кройтор - начальник Глибоцького РС У ДСНС.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Попередження пожеж у сільгоспугіддях .