При здійсненні моніторингу навколишнього середовища проводилися  наступні дослідження, а саме:

1. Згідно постанови за №16 від 17.05.2010р. «Щодо попередження виникнення водно – нітратної метгемоглобінемії у дітей » було відібрано 77 проб води на фізико-хімічні та мікробіологічні показники .Відхилення виявлено в 8 пробах по мікробіологічним показникам, що становить 10,4% та 11 пробах по санітарно- хімічним показникам, що становить 14,3%.  За результатами виявлених відхилень надсилалися листи в лікарські амбулаторії, ФАПи та власникам даних криниць, де проживають діти віком до 3- х років.

2. Відповідно до затвердженого  графіка проводився   відбір проб води з комунального водопроводу селища Глибока. Відібрано на фізико-хімічні та мікробіологічні показники 18 проб води (з річки Сірет, РЧВ та контрольні точки смт.Глибока), відхилень з них не виявлено.

3. Згідно  графіку щоденно проводиться моніторінгові заміри потужності експозиційної дози в повітрі гамма-випромінювання в контрольних точках (територія Глибоцького відділення лабораторних досліджень,площа райцентра). Всього проведено 120 замірів,перевищень допустимого рівня не виявлено.

4. Згідно заяви голови Тарашанської с/ради відібрано та досліджено три проби води з громадських криниць сел Тарашани та Привороки на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. За результатами  лабораторних досліджень по органолептичних  показниках вода з громадської криниці ДНЗ (старий корпус) с.Тарашани  не відповідала  вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме: (запах стічний, інтенсивність у балах при 20 градусах складала 3 б.,при 60 градусах складала 4б.), при нормі допускається до 2 балів.

5. За результатами моніторингових досліджень у  навчально-виховних закладах району було відібрано 7 проб питної води, віхилення було виявлено в ДНЗ с.Багринівка , 13.02.2019 року Глибоцьким районним відділом лабораторних досліджень ДУ» ЧОЛЦ МОЗУ», було проведено відбір проб води  з крану харчоблока (джерело – кринична вода) для проведення фізико-хімічних та мікробіологічних досліджень.

Згідно протоколу фізико-хімічних досліджень  №32  від 15.02.2019 року   вода з крана харчоблока не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»,  загальна жорсткість складала 14,5 мг-екв/дм3 ( при нормі допускається до 10.0 мг-екв/дм3).

По кожному виявленому випадку відхилень від санітарних норм та правил направлялись листи рекомендаційного характеру керівникам, головам сільських рад,начальнику управління відділу освіти Глибоцької РДА  та начальнику Глибоцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби для реагування. Проводились контрольні дослідження.

Завідуч   Д.В.Чумак.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Підсумки роботи за І квартал 2019 року Глибоцького районного відділу лабораторних досліджень .