Рятувальники попереджають!

Що потрібно знати аби вберегтися від блискавки!

Гроза - це природне явище є досить небезпечним і може стати причиною виникнення надзвичайних подій.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян аби нагадати основні правила безпеки під час грози.

Якщо ви перебуваєте у приміщенні:

негайно зачиніть всі кватирки, вікна, двері;

вимкніть електроприлади з розетки;

перебувайте подалі від вікон, будь-яких металевих предметів;

у квартирах не користуйтеся водогоном;

утримайтеся від дзвінків по телефону, але якщо це необхідно — зробіть дзвінок одразу після чергового грозового розряду.

Якщо гроза застала вас на вулиці, у полі, на річці:

не ховайтеся у невеликих спорудах, наметах, під поодинокими деревами – краще сховатися у будь-якому заглибленні;

бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись;

не лягайте на землю – сядьте, трохи схиливши голову;

вимкніть мобільний телефон;

складіть парасолю;

якщо гроза застала вас у човні на водоймі, найбезпечніше вибратися з води на берег; якщо це неможливо, то намагайтеся сидіти в човні нерухомо, витягнувши весла, а вплав слід добиратися повільно, не розмахуючи руками.

Рятувальники звертаються до громадян з проханням бути обережними під час грози. Пам’ятайте: дотримання простих правил безпеки є запорукою збереження вашого життя та здоров’я!

Руслан Кройтор – начальник Глибоцького РС У ДСНС

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Рятувальники попереджають!.