01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Про які професії мріють школярі на Буковині

У вересні майже 400 дев’ятикласників Буковини долучаться до другого етапу проекту служби зайнятості «Обираємо професію разом». На них чекають екскурсії на підприємства, у навчальні заклади та поглиблена профдіагностика.
В рамках проекту кваліфікований профорієнтатор впродовж двох років супроводжує школярів з 8 по 9 клас. На першому етапі учні вчаться розрізняти що таке професія, спеціальність та кваліфікація, знайомляться з світом професій, потребами ринку праці. З дітьми проводять початкове тестування, за яким визначають сферу їхніх професійних інтересів, а також опитування на виявлення профорієнтаційних проблем. Після цього з дітьми та батьками проводяться індивідуальні консультації. 
Другий етап практичний: фахівці служби зайнятості організують професіографічні екскурсії, школярі відвідають професійно-технічні та вищі навчальні заклади, знайомляться із специфікою роботи підприємств. Обов’язковим елементом є поглиблена профдіагностика, яка передбачає детальне визначення професійних інтересів, схильностей, здібностей та професійно важливих якостей. 

«Згідно з опитуванням, більшість восьмикласників мають намір обрати професію за порадами батьків, або ж обирають популярні професії. Фахівці за допомогою різних тестувань допомагають дітям визначитися з професією із врахуванням власних можливостей, бажань та запитів ринку праці. Є діти, які мріють стати «кухарем з перспективою стати шеф-кухарем у власному ресторані», «слюсарем з ремонту автомобілів, бо вже допомагають в цьому батькам». За результатами анкетування школярі – учасники проєкту планують стати кухарями, перукарями, автослюсарями, психологами, програмістами та перекладачами», - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко. 
Проєкт розпочався у 2017 році, пілотними обрали дві школи – ЗОШ №14 у м.Чернівцях та Чагорську ЗОШ. У вересні 2018 року учасниками проєкту стали 16 шкіл Чернівецької області. 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Про які професії мріють школярі на Буковині.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору