Вересень ще радує нас гарячими променями сонця, але літо 2019-го вже залишилося в спогадах. Працівники культури підбивають підсумки своєї роботи з дітьми протягом оздоровчого періоду.

Просвітницько-розважальна програма «Дитячий майданчик» збирала протягом літа  у селах району та селищі понад сотню дітей.  Надувні гірки, батути, майстер класи юного художника, кулінара, майстра сувенірів чи творця велетенських бульбашок – і це все безкоштовно! До того ж малечу пригощали традиційними дитячими ласощами: попкорном, солодкою ватою, морозивом.  Разом з розвагами діти охоче розмірковували над біблійними історіями про творення світу, мужність матерів Біблії, важливість поваги до батьків, значення родини у житті тощо.  Завзяті волонтери у зелених футболках  допомагали організовувати дитячі групи відповідно до віку, слідкували за безпекою, розважали креативними конкурсами та вікторинами. Такі соціально значущі акції в районі проводять віряни Церкви християн віри євангельської п`ятидесятників у рамках Всеукраїнського року сім`ї, оголошеного Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій. Дружня співпраця  із протестантськими громадами району склалася у відділу культури під час реалізації проекту «Реформації-500» і триває до нині.

Для тих, хто не мав змоги влітку далеко подорожувати, працівники культури  організували віртуальні подорожі з улюбленими героями, запросивши дітвору на «Тиждень мультфільмів».

Одна справа – дивитися мультики вдома самому на екрані комп’ютера, і зовсім інша – у товаристві друзів на широкому екрані та ще й з можливістю виграти приз в кінці перегляду за кмітливість і уважність. Саме такий креативний формат запропонували юним глибочанам працівники культури – райкіновідеомережа, районна дитяча бібліотека,  районний будинок творчості та дозвілля.

Цікава вікторина, підготована працівниками дитячої бібліотеки із нехитрими призами – чи не найцікавіша частина заходу для юних глядачів: діти навперебій відповідали на питання, демонструючи свою кмітливість, вміння робити висновки із побаченого.  На прохання батьків показ мультфільмів продовжено.

Вже традиційно заклади культури долучаються до програм для дітей та молоді у стаціонарних таборах району. Так,  у наметовому туристичному таборі «Райдуга» та стаціонарному таборі «Вогник Буковини» районні дитячі бібліотеки спільно з райкіновідеомережею проводять квести з правової тематики та уроки обережності.  Захоплюючі завдання на імпровізованих станціях плекають командний дух, стимулюють увагу, кмітливість, допомагають легко засвоїти в ігровій формі такі серйозні теми як «Молодь і Конституція», «Скажи шкідливим звичкам – ні» тощо.

Денний танцювальний табір для дітей – ноу-хау Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля – викликав хвилю позитиву серед вихованців закладу та подяки – серед батьків. Протягом 10 днів діти знайомилися з різними стилями танцю, грали в рухливі ігри, проводили екскурсії з пікніками, знайомилися з новими техніками хенд-мейд тощо.

Дитячі дискотеки полюбляє малеча у закладах культури с.Привороки. Традиційні вікторини, конкурси, рухливі ігри у поєднанні з цікавою інформацією та знайомство з новими книгами запропонували наймолодшим мешканцям  працівники культури сіл Кам`янка, Верхні Синівці, Карапчів, Стерче, Старий Вовчинець, Черепківці, Червона Діброва, Молодія, Луковиця  та багато інших.

Активно працювала влітку і «Бібліоняня» у Районній дитячій бібліотеці та бібліотеці-філії с.Привороки. Вдячні батьки могли на годинку-другу відлучитися у невідкладних справах, тоді як працівники бібліотеки знайомили дитину із книжечками для наймолодших, гралися з нею в пізнавальні ігри, не давали нудьгувати, забавляючи новими іграшками.

Чимало просвітницьких заходів за участю дітей провели працівники культури  до Державних та пам’ятних дат: Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції, Дня Прапора, Дня Незалежності, Дня пам’яті захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Тематичні заходи вшанування видатних митців України: О.Довженка, І. Котляревського, Л.Лук`яненка тощо.

Мажорним тризвуком літа стала поїздка творчої молоді Глибоччини визначними місцями України у рамках проекту «Червона доріжка». Цього річ вона пролягла до Меджибожа та Вінниці. Творча еліта нашого краю повернулася збагачена новими враженнями та наснажена підкорювати нові творчі вершини!

Олена Рєпіна

начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Родзинки роботи з дітьми закладів культури Глибоччини під час літнього оздоровчого періоду.