Бібліотеки району – для людей з особливими потребами

«Світ потребує доброти» - районний етап обласного конкурсу із такою промовистою назвою відбувся  11 вересня в читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки. Організаторами є Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Івасюка та Чернівецьке обласне відділення громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».
Мета конкурсу – презентація досвіду обслуговування користувачів з особливими потребами працівниками  публічних бібліотек району та бібліотек об’єднаних територіальних громад.   Учасники конкурсу творчо підійшли до завдання, презентувавши відео-фотоінформаційні матеріали про означений напрям роботи: це і  клуби за інтересами та зустрічі з цікавими людьми для людей з інвалідністю, і участь в благодійних акціях на допомогу дітям з особливими потребами, і соціальні поїздки та обслуговування підопічних психо-неврологічного диспансеру с.Петричанка, с. Череш Сторожинецького району тощо. Особливо цінують наші краяни живе спілкування з бібліотекарем, коли проводяться подвірні обходи  з метою обміну літератури, бібліотекарі і книги приносять, і вислухають, розрадять і води, дров принесуть, в огороді допоможуть. Натомість сельчани обдаровують небайдужих працівників культури своїми скарбами: наспівають забутих народних пісень, розкажуть про стародавні обряди та звичаї, поділяться спогадами про голодомор, воєнні роки, роки заслання. Презентований всіма без вийнятку учасниками  конкурсу досвід переконливо засвідчив: працівники бібліотек-філій району звершують важливу місію – сприяють  адаптації людей з особливими потребами у суспільстві,  заохочують найвразливіші категорії громадян до творчості, самореалізації, дають можливість відчути себе несамотніми, зігрітими людським теплом.

Саме на цьому наголошували члени журі районного конкурсу, підводячи підсумки -  начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА – Олена Рєпіна, директор Глибоцької РЦБС – Ольга Ковальчук, заступник директора по роботі з дітьми РЦБС – Лариса Дущак, провідний спеціаліст з питань освіти і культури Чагорської ОТГ – Галина Дарій та спеціаліст з питань освіти і культури Волоківської ОТГ – Марія Онофрейчук.
Переможці районного етапу конкурсу «Світ потребує доброти» будуть нагороджені на урочистостях з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Бібліотеки району – для людей з особливими потребами .