Оформлення посвідки на тимчасове проживання

Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування, для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності, для участі у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, для роботи у представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні, для роботи у філіях або представництвах іноземних банків, для провадження культурної, наукової, освітньої діяльності, для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації, з метою навчання, з метою возз'єднання сім'ї та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України
Зазначені іноземці та особи без громадянства отримують посвідку на тимчасове проживання в Україні.
Посвідка на тимчасове проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
З 10 вересня 2018 року посвідка на тимчасове проживання для іноземців оформлюється за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру України. Документ видається в новому форматі — у вигляді пластикової ID-карти з безконтактним електронним носієм.
Посвідка на тимчасове проживання в формі книжечки дійсна протягом усього терміну, на який вона була видана.

Посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України та які:
досягли 16-річного віку або не досягли 16-річного віку, але самостійно прибули в Україну з метою навчання, - на підставі заяв-анкет, поданих ними особисто;
не досягли 16-річного віку або визнані обмежено дієздатними чи недієздатними, - на підставі заяв-анкет осіб, зазначених у частинах другій – тринадцятій статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, до яких вони прибули з метою возз’єднання сім’ї.
4. Посвідка видається строком на один рік, крім випадків:
Іноземцям та особам без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування, посвідка видається на період роботи в Україні, який зазначається в дозволі на застосування праці.
Іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку, посвідка видається на строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, який зазначається в реєстраційній картці проекту.
Іноземцям та особам без громадянства, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, зареєстрованої в Україні, посвідка видається на два роки.
Іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання, посвідка видається на період навчання, який визначається наказом закладу освіти про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.
Посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства.

Управління ДМС у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Оформлення посвідки на тимчасове проживання.