Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.
Вимогиданого законодавства поширюються на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.
Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи.
Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які
не мають допуску, забороняється.
Допуск (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами видається працівникам підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів цих робіт. Зазначений допуск видається спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідні допуски (посвідчення), які видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області), щороку» – ст. 18 Закону України «Про захист рослин».
Нагадаємо, що підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з
пестицидами і агрохімікатами відповідно до затверджених форм та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за
станом здоров'я.
Для отримання допусків (посвідчень) рекомендуємопідприємствам, установам, організаціям та громадянам, які використовують засоби захисту рослин для боротьби для боротьби з шкідливими організмами (хворобами, шкідниками, бур’янами, тощо) письмово звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за адресою: _смт. Глибока, вул.. Грушевського 2 А___________________________________________________.
Допуск (посвідчення) видається безкоштовно.
Більш детальну інформацію можна отримати у спеціалістів управління фітосанітарної безпеки.
Крім цього, згідно ст. 21 Закону України «Про захист рослин», порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у не проходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобів захисту рослин.

Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин
Управління фіто безпеки Держпродспоживслужби В.Сидоряк

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Витяг з нормативно-правових актів у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами.