Премія "Смарагдова ліра" присуджується авторам за створення значних художніх творів у різних жанрах літератури і мистецтва, опублікованих у засобах масової інформації або виданих окремо, у тому числі на магнітних носіях, переданих по радіо і телебаченню, що талановито висвітлюють життя, духовний світ і високу мораль прикордонників.

Вручається лауреатам щорічно, напередодні "Дня прикордонника" за наступними номінаціями:

- "Художня література" - проза, поезія, драматургія, літературна критика, нарис, публіцистика і історичні дослідження;

- "Музика" - професійна пісня, авторська пісня - відзначаються автор тексту, музики і виконавець (три премії);

- "Образотворче мистецтво" - (дві премії): живопис і графіка; скульптура, оздоблювальні та монументальні роботи;

- "Журналістика" за цикли передач та матеріалів на прикордонну тематику, які користуються великою популярністю (дві премії):

- на радіо і телебаченні;

- у друкованих та електронних засобах масової інформації;

- "Культурно-шефська робота" (за сприяння у виданні книг, аудіо - та відео-програм, увічнення пам'яті героїв-прикордонників, значний особистий вклад у військово-патріотичне та естетичне виховання прикордонників);

- “Кіно” – режисерська та акторська робота в кіно;

- “Театр” – режисерська та авторська робота в театрі;

- “Хореографія” - хореографічно-постановочна робота, індивідуальна виконавська майстерність артиста балету.

Дипломом та відзнакою учасника конкурсу “Смарагдова ліра” нагороджуються автори творів літератури і мистецтва про прикордонників за значні досягнення та високий художній рівень творів, представлених на здобуття премії.

Реєстрація кандидатів на премію в управлінні відділу прикордонної служби «Порубне» закінчується до 25 квітня 2020 року. Підсумкове засідання Комісії, на якому приймається рішення про присудження премії, буде проводиться не пізніше 15 травня 2020 року.

Лауреатам премії Державної прикордонної служби "Смарагдова ліра" вручаються знаки і дипломи встановленого зразка, а також грошова винагорода у розмірі 1000 гривень за рахунок позабюджетних коштів.

Бажаючі долучитись до конкурсу «Смарагдова ліра» можуть звертатись до відділу прикордонної служби «Порубне» за телефонами:

(098) 705-53-96

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна прикордонна служба оголошує конкурс на прикордонну тематику "Смарагдова ліра-2020".