У січні понад 8 тисяч осіб звернулися до обласної служби зайнятості

Цьогоріч соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалося 6999 безробітних. Також по допомогу у пошуку роботи звернулися 1120 осіб, які не мали статусу безробітного. 519 осіб отримали роботу за сприяння служби зайнятості. З них 357 – працевлаштовані до набуття статусу безробітного.
– У січні цього року на нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску роботодавцям працевлаштовані 15 безробітних. Нині зусилля обласної служби спрямовані на збільшення рівня охоплення безробітних програмами працевлаштування. Зокрема, – на підтримку у започаткуванні власної справи, також на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці, підвищення конкурентоспроможності осіб віком 45 років і старших, – зазначає заступниця директора Чернівецького обласного центру зайнятості Жанна Труфіна.
Станом на 1 лютого 2020 року на обліку в службі зайнятості перебував 6351 безробітний. Зокрема, 65% – жителі сільської місцевості, більше половини – жінки, майже 29%  –  молодь віком до 35 років.
Середній розмір допомоги на випадок безробіття в Чернівецькій області у січні 2020 року становив 3317 грн. Розмір виплат залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин та заробітної плати, яку отримувала людина перед звільненням.

Нагадаємо, з 1 березня 2020 року мінімальний розмір допомоги на випадок безробіття для осіб, виплати яким призначають з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, становитиме 1800 гривень. Для осіб, виплати яким призначають без урахування заробітної плати та страхового стажу, – 650 гривень. Щодо максимальної суми, то її розмір не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - У січні понад 8 тисяч осіб звернулися до обласної служби зайнятості.