01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

Захистимо врожай озимих від мишей

Мишоподібні гризуни – чи не найбільші шкідники, які завдають шкоди як помешканням людей, зерносховищам, так і посівам сільськогосподарських культур. Міграція мишей проходить із місць, де довго не проводили механічний обробіток грунту та відповідний захист проти них. Не слід забувати, що миші являються переносчиками збудників різних хвороб. Не проведення відповідного захисту посівів, в першу чергу озимих, проти мишей може обернутися значними втратами врожаю сільськогосподарських культур.
При осінніх обстеженнях сільгоспугідь господарств Глибоцького району чисельність мишоподібних гризунів становила 1 колонія на один гектар на озимих зернових культурах та 1 – 2 колоній на багаторічних травах. Необхідно зазначити що економічний поріг шкодочинності на озимині мишоподібних гризунів – 3 колоній на гектар, на багаторічних травах – 5 колоній на гектар. Зокрема колонія - це скупчення нір ( 2 і більше нір ) мишоподібних гризунів, що близько розташовані одна від одної ( в межах 2 м. квадратних).
Погодні умови сприяють масовому розмноженню та розселенню мишей, їх міграції з резервацій ( неорних землях та багаторічних травах ) на озимину, та створюватимуть серйозну загрозу посівам на весні, враховуючи бездощову осінь та малосніжну зиму.


Для боротьби з мишами існує біопрепарат ( Бактоцид –норма 2 кг на 1 га. при 2 грамах на нору.). Даний препарат визиває у мишоподібних гризунів мишиний тиф та протягом 10 – 14 днів вони гинуть, його позитивна частина полягає в тому що одна миша що з’їла препарат потрапивши до колонії уражує її. Недолік полягає в розтягнутому періоду дії. З хімічних препаратів – Роденфос. Це зернова принада норма 2 кг на 1 га. при 2 грамах на нору) - препарат впливає на механізм звертання крові. Його позитивна частина полягає в швидкому періоду дії 1 – го дня. Недолік – гинуть лише ті миші, які поїли препарат в токсичній для них кількості. Є і інші препарати, наприклад; -Антимиша (2-3 пакетики на нору), Бродівіт, р, (виготовлення принади), Бромакем (20-30 гр/5 м² або 2-4 брикети на купі), принада із 0,006% діючої речовини Ізоцин (0,3-6,0 кг/га), Капкан-принада №1 (1,5-2,5 кг/га, 15 г в нірку), Крисолов (1-2 пакетики на нору), Мишолов, р. (виготовлення принади), Багіра (1,5-2,5 кг/га), Рат Кіллер Супер, ГП (5-10 кг/га), Смерть щурам №1 (1 пакетик на нору), Шторм (1 брикет на нору), які включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
До речі, зерновий препарат Бактоцид виготовляють на теренах нашої області – м. Заставна, обласна фітосанітарна лабораторія. Є і інші препарати, які використовують проти мишоподібних гризунів. При роботі із засобами захисту рослин обов’язково слід дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарноі безпеки Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Василь Сидоряк

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Захистимо врожай озимих від мишей .
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору