Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки

Узимку значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше, — до травмування та загибелі людей. Для запобігання надзвичайних ситуацій та пожеж, під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги правил користування різними обігрівальними приладами.
До початку опалювального сезону варто звернути особливу увагу на стан електрообігрівачів, опалювальних котлів, печей. Прочистити димохід і замазати тріщини, що утворилися. Печі та каміни повинні мати встановлені нормами протипожежні розділки, тобто відстань від внутрішньої поверхні димової труби до горючих елементів будівлі повинна становити не менше 38 см, топку необхідно викласти з вогнетривкої цегли, димові зуби виконуються з глиняної цегли товщиною не менше 12 см, повітряний проміжок між піччю та горючими стінами при товщині стінок печі або камінів в півцеглини становить 13 см і при товщині стінок в цілу цеглину - 38 см. Перед топкою повинен бути передтопковий лист розміром 50х70 см з негорючого матеріалу. Безпечна відстань від печей до шаф, стелажів та інших меблів складає менше 70 см, а від топкових отворів - не менше 125 см.

Забороняється:
- залишати без нагляду розтоплені печі та каміни, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- розташовувати паливо, інші горючі речовини і матеріали на передтопковому листі;
- застосовувати для розпалювання печей і камінів бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті рідини.
Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються в основному з двох причин:
- порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами;
- прихованої несправності цих приладів.
 Руслан КРОЙТОР – начальник Глибоцького РС У ДСНС

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки.