У Чернівцях 4 березня відбулося публічне обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

У ньому взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, представники місцевого самоврядування, профільних асоціацій, експерти, громадськість Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Вітаючи присутніх, Сергій Осачук зазначив, що зараз ми маємо історичний шанс – остаточно реконструювати систему адміністративного поділу, яку радянська влада зробила на власний розсуд.

– Нині ми створюємо нову матрицю успішної і модерної України. Наші люди переживали різні формати державного управління, але це вперше, коли держава віддає інструменти розвитку територій і громад, які спрямовані на користь і на найбільш ефективне використання всіх ресурсів кожної людини. І тому нам з вами зараз належить гідно, у діалозі та консенсусі завершити цей етап та імплементувати його до українського закону, – сказав Сергій Осачук.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода зазначив, що нинішній адміністративний устрій України не відповідає потребам часу і не може забезпечити розвиток територій. Саме тому й започаткували реформу децентралізації. Проте у процесі створення громад буде переформатована система і структура виконавчої влади, закріплена в Конституції. Тож аби завершити децентралізацію, потрібно внести зміни до основного закону.

– Ми повинні побудувати українську державу громад, де в основі буде місцеве самоврядування, яке візьме на себе частину повноважень, ресурсів, і відповідальність. А виконавча влада забезпечуватиме законність та правопорядок у громадах, – пояснив В’ячеслав Негода.

Результатом циклу обговорень, які тривають в усій Україні, мають стати положення Конституції, що дозволять успішно завершити реформу децентралізації.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - У Чернівцях обговорили конституційні зміни, необхідні для завершення децентралізації.