Міграційна служба робить усе можливе, аби громадяни на період проведення в Україні карантинних заходів утрималися від відвідування підрозділів ДМС та мали можливість вирішити свої питання дистанційно.
Відтак, під час карантину до суб'єктів звернення не застосовуватимуться жодні штрафи у зв'язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки), несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку або порушенням міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.
Також ДМС припиняє онлайн-запис до електронної черги для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. При цьому запис в електронну чергу на оформлення паспорта громадянина України працюватиме, але обслуговування суб'єктів звернення буде здійснюватися лише у виключних випадках та тільки у визначених підрозділах ДМС за попередньо встановленим для кожного з них графіком обслуговування*.
Водночас особи, які уже здійснили попередню оплату адміністративних послуг, матимуть можливість скористатися сплаченою квитанцією після закінчення карантину.
Натомість Міграційна служба нагадує, що у цей період до ДМС можна звернутися дистанційно:
з допомогою сервісу ДМС «Приймальня електронних звернень громадян» – (офіційну відповідь обов'язково буде надано у строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян»);
звернувшись у коментарях під дописами на офіційній Facebook-сторінці ДМС України;

зателефонувавши на телефонну лінію ДМС за номерами телефонів (050) 138-29-11, (096) 915-00-28 або на «гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області за номером (0372) 55-04-61.
Якщо ж причина звернення невідкладна і потребує обов’язкового відвідування підрозділу ДМС, просимо вас дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:
- користуйтеся захисною маскою та дезінфікуючими засобами;
- не створюйте скупчення людей у підрозділі. Пам’ятайте про необхідність дотримання безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метри);
- уникайте контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.
Якщо ж ви маєте симптоми ГРВІ (підвищена температура тіла, кашель, утруднене дихання тощо), нещодавно контактували з хворими на COVID-19 або перебували у країнах, в яких виявлено випадки зараження населення коронавірусом, обов'язково залишіться вдома та подбайте про своє здоров'я!
Також радимо стежити за оновленнями на офіційному веб-сайті ДМС та офіційній сторінці УДМС у Чернівецькій області у соцмережі Facebook, де буде оперативно з’являтися інформація про поточну ситуацію та усі зміни у діяльності ДМС під час карантинних заходів.
* З відповідними графіками обслуговування підрозділів ДМС у всіх областях України можна ознайомитися:
- на офіційному веб-сайті ДМС за посиланням https://dmsu.gov.ua/news/dms/7050.html.
Прес-служба УДМС у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Міграційна служба не застосовуватиме штрафних санкцій через несвоєчасне звернення до підрозділів ДМС у період карантину.