Організовано обсервацію в Глибоцькому районі

У зв'язку з масштабним поширенням захворювання на гостро - респіраторну вірусну інфекцію, спричинену короновірусом 2019-nCOV з березня 2020 року у Глибоцькому районі було відкрито три тимчасових місця обсервації для осіб, які перетнули державний кордон, а саме: готельно-ресторанний комплекс «Мрія» с. Чагор (власник - Цаплюк Руслан Вікторович), кафе-бар «Асторія» смт Глибока (власник - Адамко Юрій Іванович) та Глибоцький професійний ліцей (директор - Макаревич Микола Васильович). Рішення щодо застосування обсервації прийняте виключно із однією метою – забезпечити двотижневу ізоляцію громадян, і таким чином запобігти розповсюдженню вірусу серед здорового населення в нашій країні.
В готельно-ресторанному комплексі «Мрія» госпіталізацію проходили 12 осіб, в кафе-барі «Асторія» - 2 особи та в Глибоцькому профліцеї - 24 особи (з них 7 осіб самовільно покинули обсервацію).
23 квітня вступила в дію Постанова КМУ від 22.04.2020 року, де затверджено порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб. В даному Порядку пунктом 3.3 передбачено: особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - система) до перетину державного кордону, даною послугою скористалися 21 особа. Громадяни були госпіталізовані на обсервацію, а 24 квітня 2020 року покинули місце завчасно, так як перейшли на самоізоляцію.
Під час обсервації благодійниками надавалися різні види допомог та послуг, зокрема:
- Шкробанець Іван, директор КНП «Глибоцька центральна районна лікарня» - надав у тимчасове користування 5 комплектів постільної білизни;
- Пинзар Іван, керівник літньо-оздоровчого табору «Вогник Буковини» - у тимчасове користування надав 10 ковдр та подушок;
- Кирилюк Марія, директор Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат – у тимчасове користування надала 20 ковдр та подушок, 30 комплектів постільної білизни;

- Завадовський Володимир, генеральний директор ТзОВ «Галс – ЛТД» - надав соки та різну консервацію;
- Дуган Петро, директор ПП «Аперо» - забезпечив солодощами;
- Козачук Віктор, приватний підприємець – надав продукти харчування;
- Бугня Ілля, приватний підприємець - забезпечив доставкою комплексних обідів (2 рази на добу), спільно з приватним підприємцем Пилипенко Артуром майже на 10 тис.грн. відшкодували вартість харчування 14 осіб в яких місце реєстрації на проживання з інших областей України та працівників поліції , які охороняли місце обсервації гуртожитку №2 Глибоцького професійного ліцея ;
- Ванзуряк Григорій , Глибоцький селищний голова – організував безкоштовне харчування для двох жителів селища Глибока, які перебували на обсервації в кафе-барі «Асторія» та працівників поліції , що забезпечували охорону даного місця ;
- Калинюк Олександр, волонтер – надав дезінфікуючі та миючі засоби для гігієни;
- працівники освітніх закладів Глибоцького району – надали постільну білизну та ковдри ;
- районна профспілкова організація працівників освіти надала у тимчасове користування 4 теплонагрівача;
Медичний супровід осіб на обсервації в кафе-барі «Асторія» здійснювала лікар сімейної медицини КНП « Центру ПМСД Глибоцької селищної ОТГ» Озерянська А.К. та в Глибоцькому професійному ліцеї лікар сімейної медицини КНП « Глибоцького районного центру ПМСД» Шкробанець Г.П.
Глибоцька районна державна адміністрація висловлює щиру вдячність всім, хто приєднався до благодійної допомоги, адже своїм прикладом ви надихаєте інших.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Організовано обсервацію в Глибоцькому районі.