01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

8 травня - День пам’яті та примирення

Щороку, 8 травня, в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Цього дня 1945-го року Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні. Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення у 2015 році.

Водночас було ухвалено рішення відзначати 9 травня, як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. У такий спосіб закон визначає вшанування пам'яті не тільки полеглих у війні радянських солдат, а й інших жертв нацизму. Також вшановують подвиги українського народу та його внесок у перемогу над нацизмом.

Символом пам'яті слугує червоний мак. Дизайн маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Цей день відзначають не тільки в Україні. 2004 року 8 травня встановлено як День пам'яті та примирення Генеральною Асамблеєю ООН. З 2005 року пам'ять жертв Другої світової війни вшановують у багатьох країнах світу.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - 8 травня - День пам’яті та примирення.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору