Значно піднявся рівень води у річці Сірет

У зв’язку з підняттям рівня річки Сірет та з метою вивчення ситуацію щодо можливого підтоплення будинків, які знаходяться поблизу річки, голова Глибоцької районної державної адміністрації Іван Веклич разом із завідувачем сектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Михайлом Трошином здійснили об’їзд сіл Черепківці та Кам’янка. Станом на 15.00, 22 червня, спостерігається падіння рівня води в річці Сірет. За прогнозами Чернівецького гідрометцентру, у зв’язку з відновленням значних та сильних опадів, 23 – 24 червня в гірській частині басейну річки Прут та в басейні річки Сірет на спаді попередньої очікується формування наступної хвилі дощового паводку з підйомами рівнів води на 1,0 – 2,0 м, на окремих ділянках (у місцях звуження русла) до 2,5 м над сьогоднішніми 22 червня на 08 00 годину.

У місцях випадіння сильних опадів можливе формування значного місцевого та схилового стоку. Вихід води на заплаву та початкове затоплення с/г угідь Глибоцького району.
По мірі розвитку дощового паводку гідрологічна інформація буде уточнюватися штормовими попередженнями та прогнозами.

Глибоцька райдержадміністрація просить громадян дотримуватись інструкції від рятувальників:
Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:
- Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.
- Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та літнім людям.
- Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.

- Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти.
- Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.
- Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.
- Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.
- Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:
- Зберігайте спокій, уникайте паніки.
- Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.
- Надайте допомогу дітям, інвалідам та літнім людям. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
- По можливості негайно залиште зону затоплення.
- Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час – зачиніть вікна та двері першого поверху дошками (щитами).
- Відчиніть хлів – дайте худобі можливість урятуватися.

- Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, – займіть горішні приміщення.
- До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
- Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.
- Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.
- Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).
Дії після повені, паводка:
- Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.
- Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.
- Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.
- Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території.
- Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.
- Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.
- Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
- Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
- Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Значно піднявся рівень води у річці Сірет.