На Глибоччині відремонтували меморіал загиблих у Першій світовій війні солдат

У п‘ятницю, 26 червня, у селі Валя Кузьмина відбулося відкриття після повної реконструкції меморіального комплексу загиблих солдат у Першій світовій війні.
Із проханням реконструювати меморіал, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук звернувся до Глибоцької райдержадмінстрації, під час робочого візиту 9 червня. Очільник краю висловив сподівання, що до кінця літа об‘єкт буде відновлено!
Варто зазначити, що реставраційні роботи розпочалася менше, а ніж за добу. На прохання голови ОДА Сергія Осачука та голови райдержадмінстрації Івана Веклича відгукнувся Заслужений будівельник України, депутат Чернівецької обласної ради, директор ТзОВ «Надія» Василь Бічер. Меценат власними силами (техніка та працівники) та цілком за свій кошт (а це близько 400 тисяч гривень) здійснив повну реконструкцію меморіального комплексу. Навіть несприятливі погодні умови не зупинили працівників і, зрештою, менше, а ніж за 3 тижні було завершено всі роботи!

«Уже минуло більше 100 років від початку Першої світової війни, але ми всі повинні пам‘ятати, що увічнення пам‘яті полеглих у ній воїнів має особливе значення. Кладовище у селі Валя Кузьмина - одне із найбільших у нашій області, тут у чотирьох склепах поховано останки близько 3800 вояків, і не лише українських, отже пам’ятник має міжнародне значення! Їхні імена та прізвища ми можемо прочитати позаду пам‘ятного знаку! Усі вони - українці, румуни, молдовани, поляки, німці - чиїсь родичі і ми повинні докласти усіх зусиль, аби передати пам‘ять про цих людей наступним поколінням!
Звісно, що я не міг залишитися осторонь і вирішив взятися за реконструкцію цього пам‘ятника, адже такі об‘єкти мають не лише суспільне, але й культурне значення. Вони відіграють важливу роль у збереженні історичної пам’яті! Бо як кажуть - хто не пам’ятає свого минулого, не вартий майбутнього!» - зазначив Василь Бічер.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - На Глибоччині відремонтували меморіал загиблих у Першій світовій війні солдат.