Рятувальники закликають мешканців району берегти ліс від пожеж

Зважаючи на суху спекотну погоду, яка вже тривалий період встановилася на території району, підвищується ризик виникнення випадків пожеж. З року в рік, як свідчить статистика, саме в літній пожежонебезпечний період частішають випадки пожеж в лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях.

Переважна більшість пожеж виниклаа на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави на сільськогосподарських угіддях, уздовж доріг.

Пожежі сухої трави та стерні трапляються як на відкритій території, так і на приватних господарських ділянках. Причиною їх виникнення найчастіше є необережне поводження людей з вогнем або ж недолуге «хазяйнування» на обійстях.

Про шкоду трав'яних пожеж можна говорити багато, зокрема, це стосується як неконтрольованого, так і навмисного, контрольованого випалювання, яке нерідко практикується сільськогосподарськими підприємствами для очищення своїх земель для зниження ризиків загорання лісів.

Трав'яні пожежі можуть призводити до суттєвого зниження ґрунтової родючості. Така пожежа не збільшує кількість поживних речовин в ґрунті. Однак при цьому втрачаються азотні сполуки, значна частина яких згоряє в пожежі, і органічна речовина ґрунту - відмерлі, але не розкладені частини рослин. Органічна речовина забезпечує пористість ґрунту, утримує вологу, утримує доступні поживні елементи. Спалювання органічної речовини - це основний фактор зниження ґрунтової родючості.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі деревину. Через це знижуються захисні, водоохоронні й інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна. Окрім того, такі вогневі випадки становлять серйозну небезпеку для життя та здоров’я людини. Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, грозові розряди, самозаймання торф`яної крихти і неконтрольоване спалювання сухої трави та залишків рослинності в умовах спекотної погоди. Як показує практика, легковажно залишені відпочиваючими не погашені вогнища, кинуті недопалки, призводять до того, що в першу чергу знищуються чималі площі зелених насаджень.

З метою попередження пожеж в екосистемах рятувальниками Вижницького РС Управління ДСНС проводяться профілактичні бесіди з населенням. Роз’яснюються елементарні правила пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, відпочинку в лісі.

Глибоцький РС УДСНС закликає:

не розпалюйте багаття у лісі в суху спекотну погоду;

утримайтеся від пікніків, адже вони з дуже великою вірогідністю можуть призвести до трагічних наслідків;

не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях чи мотоциклах;
поясніть Вашим друзям і знайомим, дітям, що їхня необережність може стати причиною пожеж;

не випалюйте суху траву та стерню, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх - це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Рятувальники закликають мешканців району берегти ліс від пожеж.