Оформлено 5-ти мільйонний паспорт громадянина України у формі картки

В липні 2020 року Державною міграційною службою України оформлено 5-ти мільйонний паспорт громадянина України у формі картки.
ID-картка є біометричним документом, який має високий ступінь захисту від підробок та є зручнішим і більш зносостійким, ніж його паперовий аналог.
На безконтактному чіпі ID-картки зберігаються основні відомості про особу, зокрема - прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, відцифровані відбитки пальців, образ обличчя та підпис, місце проживання тощо.
З лютого 2020 року на ID-карту можна внести кваліфікований електронний підпис, що надає можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес, не виходячи з дому. А у серпні 2020 року набув чинності Закон України, відповідно до якого реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), нанесений на ID-картку має таку ж юридичну силу, як і довідка про присвоєння РНОКПП.
Нагадаємо, що оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється з 14-річного віку, а кожен власник паспорта у формі книжечки може обміняти його на нову ID-картку за власним бажанням.

Довідково:
Від початку впровадження паспорта громадянина України у вигляді ID-картки (з січня 2016 року по 1 вересня 2020 року) буковинці оформили загалом понад 127 тисяч пластикових документів, від початку 2020 року – 17,5 тис.
В Глибоцькому РВ УДМС у Чернівецькій області протягом січня-серпня 2020 року оформлено 1586 паспортів громадянина України у вигляді ID-картки.
Управління ДМС у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Оформлено 5-ти мільйонний паспорт громадянина України у формі картки.