У Чернівецькій області стартував попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів на 2021 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Оцінюватиме їх відповідна регіональна комісія.

Інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що подаються на попередній конкурсний відбір, повинні бути розроблені відповідно до технічних завдань (перелік технічних завдань), які відповідають визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках цілям.

Окремо для проєктів, що подаються на конкурс в рамках напрямку «Енергоефективність державних та комунальних навчальних та медичних закладів», обов’язковим є наявність енергопаспорту об’єкта, складеного відповідно до чинних державних будівельних норм та стандартів.

Інвестиційні програми і проєкти, які пропонуються для участі у конкурсі, повинні відповідати критеріям, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами).

Основними умовами конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів є їх відповідність таким критеріям:

1) для інвестиційних програм і проєктів, які передбачають будівництво, – наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації;

2) календарний план реалізації становить від одного до трьох років;

3) співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків;

4) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються бюджетні кошти, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів;

5) загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 5000 тис. грн, а для інших проєктів - понад 1000 тис. гривень.

Для участі в конкурсі проєкти мають бути розроблені згідно із формою інвестиційної програми і проєкту регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, затвердженій наказом Мінрегіону від 24.04.2015 №80 та містити перелік відповідної документації.

Для проєктів будівництва, реконструкції або капітального ремонту є обов’язковим подання:

зведеного кошторисного розрахунку;
звіту за результатами експертизи проєктів будівництва;
акту (наказ, розпорядження, рішення) про затвердження проєктної документації;
класу наслідків (відповідальності);
документів щодо форми власності, та підтвердження залишкової вартості (для всіх проєктів);
копії рішень про утворення об'єднаної територіальної громади (для проєктів, які впроваджуються як підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад).
Інвестиційні програми і проекти, що передбачають здійснення заходів з енергозбереження будинків і споруд, повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм та стандартів та забезпечувати комплексний підхід та максимальну енергоефективність від їх реалізації.

Заявниками можуть бути такі суб’єкти:

центральні та місцеві органи виконавчої влади;
органи місцевого самоврядування;
агенції регіонального розвитку, створені відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (далі - агенції регіонального розвитку), - за винятком проектів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Документи приймаються щоденно з 08:00 до 17:00 годин (крім суботи та неділі) за адресою: місто Чернівці, вулиця Грушевського, 1, кабінет 233 (Департамент регіонального розвитку обласної державної адміністрації).

Детальнішу інформацію можна отримати за номером: (0372) 552675.

Прийом проєктних заявок проводитиметься до 22 вересня 2020 року.

Одночасно, звертаємо увагу, що інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, які подаються заявником на конкурс, оприлюднюються ним на сторінці «Чернівецька область» онлайн-платформи Мінрегіону: new.dfrr.minregion.gov.ua

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Розпочався попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку на 2021 рік.